Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 06-02-2021 13:44

Kıymaz: Ahde Vefa Turan Birliği Derneği'ne destek olalım

GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Ahde Vefa Turan Birliği Derneği Başkanı Harun Maral, Konya Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kıymaz: Ahde Vefa Turan Birliği Derneği'ne destek olalım

Ülke gündemi ve mesleki sorunların konuşulduğu ziyarette Ahde Vefa Turan Birliği Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Eğitim Derneği Başkanı Harun Maral dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Maral, burada yaptığı konuşmasında, hayırseverlerin destekleriyle yaptıkları ayni ve nakdi yardımların yanında, dini, sosyolojik ve benzeri konularda yapılan salon programlarıyla da halkı bilinçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Maral: "Gönüldaş dışında duyurularımız ilgi görmedi"

Pandemi döneminde salon programlarına ara vermek zorunda kaldıklarını aktaran Maral, ancak dernek olarak faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürdüklerini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Geçen hafta Yeniçağ Gazetesinde Arslan Tekin bey yazdı.. Telafer'de Türkmen cephesinden talep olduğunu, Türkçe eğitim verecek bir okul, Türkmenlerin tedavi olacağı bir hastane ve Türkçe yayın yapacak bir yerel TV kanalı için yardım talep edildiğini vurguladı. Ahde Vefa Turan Birliği Derneği üzerinden bu yardımların Telafer de soydaşlara iletileceğini duyurdu. Bize bir görev yükledi. Sonra, Ankara Milli Düşünce Merkezinden Hakan Paksoy bey yazdı. Telafer den talep edilen yardımlar için Ahde Vefa Turan Derneği'ni işaret etti. 

Daha sonra değerli büyüğümüz Prof. Dr. İskender Öksüz hocam aynı şekilde Telafer için talep edilen yardım konusunun önemine binaen sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Keza ben bir kaç kere sosyal medya üzerinden aynı konuyu dile getirdim. Telafer den gelen yazıyı paylaştım.

Bir haftadır bu konuda duyuru yapmamıza rağmen ne yazık ki, her zaman yardım gönderen bir kaç gönüldaş dışında duyurularımız ilgi görmedi.

Biz de mi bir yanlışlık var, biz mi hatalıyız? Yoksa,Telafer den Türkmen kardeşlerimizin talebini tam anlamıyla duyuramadık mı?Camiamız mı duyarsız?  Yoksa bittik mi? Turan davası olan, Türklük dayanışması şuuruna sahip kimse kalmadı mı? Yoksul bir camia olduğumuzun farkındayım. Lakin küçük desteklerle imece usulü ile büyük işler yapılacağını da biliyorum.

Biz kendimizi gözden geçireceğiz. Hata ve yanlışımız varsa onu bulup telafi edeceğiz. Ama dostlarımızın ve gönüldaşlarımızın duyarsızlığını da unutmayacağız. 
Irak / Telafer de yani Türkmenelinde Türkçe eğitim yapacak bir okul, Çoğunlukla Türklere hizmet verecek bir hastane, Türkçe yayın yapacak bir yerel TV kanalı için bizlerden yardım ve destek bekliyorlar.

Ülkücülerin, Türk Milliyetçilerinin sosyal dayanışma anlamında bir teşkilat ve organizasyona mutlak surette ihtiyacı var. Ahde Vefa Turan Derneği bu misyon üzere kuruldu. Amacına uygun gayretler içinde oldu. Yaşım ilerledi, tahammülüm azaldı. Ben daha iyi yaparım diyen kim varsa yapacağımız kongre de görevi devretmeye de hazırım. Yeter ki bu kervan yolda kalmasın."

Kıymaz:"Hayırda yarışmalı, iyilik yapana destek olmalıyız"

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Z.Abidin Kıymaz Ahde vefa Turan birliği Derneği'nin yurt içi ve dışında yaptığı faaliyetlerden dolayı mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

".. İyi güzel işler yapan kişi ve kurumları desteklemek lazım. Bu açıdan Konya’da yüzlerce STK ve vakıf biri biriyle adeta yarışıyor. Hayırda yarışılmalı ve iyilik yapana destek olunmalı."

Aslan: "Basın ve STK güçlü olmalı"

Konya Yenigün Gazetesi sahibi Mustafa Aslan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, gazete olarak Konya ve ülke gündemine duyarlı davrandıklarının altını çizdi.

Aslan, "İki değerli arkadaşımla çoktandır bir araya gelemiyordu, tevafuk oldu bir araya gelme fırsatımız oldu. Harun Maral bey uzun yıllardır STK faaliyetleriyle takdir gören bir arkadaşımız, Zeynel Abidin Kıymaz başkanımız meslekte 35 yıldır hizmet veren biri. Ülkemizin kentimizin basını da STK’ları da güçlü olmak zorunda ve güçlü olmalı."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA