Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 28-02-2021 15:28

Adıyaman'da yeni kavşaklarla ulaşım ağı genişliyor

Adıyaman’da ulaşım ağını geliştirmek için her gün yeni bir çalışmaya imza atan Adıyaman Belediyesi, şimdide iki önemli noktada kavşak çalışmalarına başladı.

Adıyaman'da yeni kavşaklarla ulaşım ağı genişliyor

Adıyaman’ın en önemli sorunlarından bir tanesi olarak gösterilen trafik sorununu çözmek için yeni yollar açıp, mevcut yolları genişleten Adıyaman Belediyesi, şimdide iki önemli noktada kavşak çalışmalarına başladı.

İlki, uzun zamandır planlanan ancak Dr. Süleyman Kılınç’ın göreve gelmesi ile kısa süre içerisinde genişletilerek kullanıma açılan Karapınar mahallesindeki Kemalpaşa caddesini, Karapınar caddesine bağlayan noktada, ikincisi de sıklıkla trafik kazalarının yaşandığı köy hizmetleri lokali yanındaki kısımda başlatılan kavşak çalışmalarıyla ilgili bilgi veren yetkililer, her iki kavşağı da kısa süre içerisinde hizmete açmayı planladıklarını dile getirdi.

Karapınar mahallesinde trafik akışı rahatlıyor 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Karapınar mahallesinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Oruç ile Mithat Töken sorumlulardan bilgi aldı.

Kavşağın tamamlanması ile buradaki trafik akışının daha rahat bir hal alacağını söyleyen yetkililer, çalışmaları yürüten personele kolaylıklar diledi.

Yunus Emre mahallesi sakinlerinin talebi yerine getirildi 

Kavşak çalışmalarının ikincisinin ise Yunus Emre Mahallesi sınırları içerisinde bulunan köy hizmetleri lokali önünde sürdürüldüğünü dile getiren yetkililer, buradaki çalışmaların önemine dikkat çekerek, “Köy hizmetleri lokali önünde sık sık meydana gelen trafik kazalarının önüne geçmek için burada yol genişletme ve kavşak çalışmalarına başladık. Mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin de yazılı talebi ile hızlandırılan çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacak.” şeklinde bilgi verdi.

Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Ömer Aslan ve mahalle sakinleri ise yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, yetkililere ve ekiplere teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA