Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 04-03-2021 08:44

CHP'li Tutdere:128 milyar dolara ne oldu?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında milyonlarca yurttaşın işsizlik ve yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi verdiğinin altını çizerek, iktidara "128 milyar dolara ne oldu?" sorununu yöneltti.

CHP'li Tutdere:128 milyar dolara ne oldu?

"Kötü ekonomi yönetimi yüzünden milyonlarca vatandaşımız yoksulluğun pençesinde kıvranıyor"

Milletvekili Tutdere, yaşanan ekonomik kriz ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden milyonlarca yurttaşın geçim sıkıntısı çektiğini ve yoksulluğun pençesinde kıvrandığını belirterek, "Türkiye'de 10 milyondan fazla işsiz, milyonlarca yoksul ve çöplerde ekmek toplayan milyonlarca vatandaşımız var." dedi.

"Bu işlemde kimin imzası var"

Tutdere, "Buradan 10 milyon işsiz, milyonlarca yoksul, takibe düşen çiftçiler, kirasını ödeyemeyen emekliler, kredi borcunu ödeyemeyen esnaflar, tableti olmayan milyonlarca öğrenci, gençlerimiz, kadınlarımız adına 83 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı adına soruyorum: 128 milyar doları kime sattınız, kaça sattınız, ne zaman sattınız? Bu işlemi hangi yöntemle yaptınız? Bu işlemde kimin imzası var?" ifadelerini kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık kayıp döviz rezerviyle alakalı olarak iktidara sorular yöneltti.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA