Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 06-03-2021 11:10

Ceylanpınar’da 'dinamik' denetim - Videolu Haber

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçe Belediyesi Zabıta Ekipleri, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun talimatıyla, kontrollü yeni normale geçişle birlikte denetimlerine ağırlık verdi. Başkan Soylu, halka toplumsal duyarlılık çağrısında bulunarak, ”Yasaklı günlere dönmek istemiyorsak, kurallara uyalım.” dedi.

Ceylanpınar’da 'dinamik' denetim - Videolu Haber

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il Valiliği'ne Kovid-19 tedbirlerine yönelik "Dinamik Denetim Süreci" konulu 14 maddelik genelge gönderilmesi üzerine Ceylanpınar ilçe Belediyesi de adeta alarma geçti.

Genelgeye göre, yeni süreçte kolluk kuvvetleri vasıtasıyla yürütülen denetim faaliyetlerine; kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve meslek odalarının da desteği sağlanıyor. Bu kapsamda, titiz bir çalışma yürüten Ceylanpınar Belediyesi, kenti karış karış gezerek, kurallara riayet edilmesini sağlıyor. 

Ceylanpınar Belediyesinde görev alan 72 personel destek verilen denetimlerde, 4,5 ve 6’şar kişiden oluşan ekipler, ilçe merkezinin dört bir yanını denetlendi. 

Ceylanpınar Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin öncülüğünde “Temizlik, Maske ve Mesafe” kuralları hatırlattırılarak iş yerlerinin denetimi yapıldı. 72 personelin katılımıyla gerçekleştirilen Kovid-19 denetiminde belirtilen kurallara riayet edilir iken, herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı. 

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ilçe genelinde gerçekleştirilen denetimlerin İl Salgın Denetim Merkezi’ne (İSDEM) rapor edileceğini belirterek, “Vatandaşlarımızın kurallara riayet edildiğini görmek bizleri de mutlu etti. Bu duyarlılık için çok teşekkür ediyorum. Yasaklara dönmek istemiyorsak kurallara uymaya devam edelim.” çağrısında bulundu. 

 

Başkan Soylu, "Dinamik Denetim Süreci" adı altında Ceylanpınar ilçe genelinde gerçekleştirilen denetimlerin periyodik aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA