Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 07-03-2021 08:48

CHP'li Buluş'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

CHP'li Buluş'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Buluş mesajında, "Toplumun en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum."dedi.

Buluş, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını attığını ifade etti.

"Mustafa Kemal Atatürk: Dünyadaki her şey kadının eseridir"

"Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur" diyen Buluş, şöyle devam etti:

"Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur. 

Buna bağlı olarak;  kadınlarımızın işgücüne katılım oranlarını arttırmalıyız. Onların eğitimlerinin önündeki engellerin kaldırılması, mesleki bilgi ve beceriye sahip olmaları ile ekonomik özgürlüğe kavuşmaları, ekonomideki yerlerinin güçlendirilmesi, kadın girişimcilerimizin teşvik edilmesi, daima temel önceliğimiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; acı ile yoğrulan, fedakârlıkları ile bilinen ilimizdeki ve ülkemizdeki tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum..Mustafa Kemal Atatürk: Dünyadaki her şey kadının eseridir."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA