Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 09-03-2021 10:34

İstiklal Marşı'nı en güzel okumak için kıyasıya yarıştılar

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde 100. yılı anısına düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasına katılan ortaokul öğrencileri kıyasıya yarıştı.

İstiklal Marşı'nı en güzel okumak için kıyasıya yarıştılar

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Gölbaşı Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde ilçe genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik 100. yılı anısına İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması yapıldı.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir ve Şube Müdürü Derya Erek okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un hayatı hakkında kısa bir bilgi vererek İstiklal Marşı'nın hem bağımsızlığın hem de geleceğin simgesi olduğunu belirtti.

Özdemir, "Birbirimize kenetlenmemiz gereken şu dönemde böyle bir yarışma tertip eden, başta Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci ve personellerine ve yarışmaya katılan öğrencilerimize teşekkür ederim."dedi.

Yarışmada, öğrencilerden Cumhuriyet Ortaokulu'ndan Seyda Kelletaş 1'inci, Gölkent Ortaokulu'ndan Hivda Bener 2'nci ve Balkar Ortaokulu'ndan Cemre Kara 3'üncü oldu.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA