Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 10-03-2021 10:28

Şehit gazeteci Nakipoğlu mezarı başında anıldı - Videolu Haber

Adıyaman'da, 42 yıl önce KCK terör örgütünün elebaşı Sabri Ok tarafından şehit edilen gazeteci Sami Nakipoğlu, mezarı başında anıldı.

Şehit gazeteci Nakipoğlu mezarı başında anıldı - Videolu Haber

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, 9 Mart 1979 yılında Adıyaman'da gazetecilik yaptığı dönemde işinden evine döndüğü esnada KCK terör örgütünün elebaşı Sabri Ok ve yanında bulunan 2 PKK'lı tarafından silahlı saldırı sonucu şehit olan Sami Nakipoğlu'nu mezarı başında anarak dua etti.

"Adıyaman basının boynu bükük kaldı"

Cumhuriyet tarihinde yetiştirmiş olduğu değerli bir memleket evladı olduğunu ve 41 yıl önce teröre kurban verildiğini belirten Kıymaz,şunları kaydetti:

"9 Mart 1979 yılı Adıyaman Yeşil Adıyaman gazetesinin sahibi Adıyaman'ın cumhuriyet döneminin yetiştirmiş olduğu en entelektüel milliyetçi, Atatürkcü değerli bir münevverini terör saldırısında kaybettiğini bugün KCK'nın başında bulunan Sabri Ok'un bir 2 PKK militanıyla beraber işyerinde işçilerin maaşını ödedikten sonra akşam namazı vakti evine dönerken kapının önünde kurdukları pusuyla şehit ettikleri yiğit memleket evladı gazeteci Sami Nakipoğlu'nun mezarı başındayız. Aradan 41 yıl geçmesine rağmen acısı herzaman yüreğimizde Adıyaman cumhuriyet tarihinde yetiştirmiş olduğu değerli bir memleket evladı. Teröre kurban verdi. Ondan sonra uzun süre Adıyaman basının boynu bükük kaldı. Sonrasında bizler onun bırakmış olduğu bayrağı teslim aldık.

Adıyaman'ımızda gazetecilik mesleğini hernekadar onun kadar cesur, dobra iyi bir şekilde yapamazsak ta ona layık olmaya çalışarak gazeteciliğimizi yapmaya çalışıyoruz. Teröre bu memleketimiz çok şehit verdi. Ama en önemli şehitlerinden bir tanesi Sabri Sami Nakipoğlu idi. Bugün vefatının ölüm yıl dönümü kendisini rahmetle anıyoruz."

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA