Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 10-03-2021 13:38

İl Genel Meclis Üyesi Kavak: Barajlar Kahta’nın kaderini değiştirecek

İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Kavak, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde verimli topraklarını cazibeli suya kavuşturacak olan Büyükçay Barajı’nın 25 Mart tarihinde kat’i yapım ihalesine çıkacağı müjdesini verdi.

İl Genel Meclis Üyesi Kavak: Barajlar Kahta’nın kaderini değiştirecek

Kavak, yaptığı açıklamada, yapımı devam eden Koçali Barajı’nın yanı sıra, Büyükçay Barajı’nın yapılmasıyla birlikte, Kahta’nın verimli topraklarının önemli oranda cazibeli suya kavuşacağını belirtti.

"Verimli topraklarımızın suya kavuşması ile birlikte, özellikle tarım ve tarıma dayalı sanayi alanında büyük atılımlar gerçekleşecektir" diyen Kavak, bu yeni ivme, sürekli dışarıya göç veren ilçeyi, dışarıdan göç alan bir yer haline getireceğini söyledi.

"İşsizlik sorunu da en aza inmiş olacaktır"

Kavak, özellikle pandemi süreci ile birlikte, tarımın öneminin bir kez daha anlaşıldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"AK Parti hükümetimizin işbaşına gelmesiyle birlikte, birçok alanda olduğu gibi, özellikle tarım alanında da çok büyük yatırımlar yapıldı. Barajlar, göletler, değişik sulama sistemleri devreye sokularak tarımda çeşitlilik ve verimlilik getirildi. İlçemiz için de hayati öneme sahip Koçali ve Büyükçay Barajları on binlerce dönüm araziyi suya kavuşturacaktır. İnsanlarımız, doğup büyüdükleri bu kadim topraklarda dışarıya göç etmek zorunda kalmayacaklardır. Ürünler bereketlenecek ve çeşitlenecektir. Gelişen tarım ile birlikte, tarıma dayalı sanayi yatırımları da istihdam alanları sağlayacak, böylelikle işsizlik sorunu da en aza inmiş olacaktır.

Büyükçay Barajı Projesini tozlu raflardan çıkarıp sulama ünitelerinin planlama, etüt, proje, ÇED, ön yeterlilik ihalesi ve nihayetinde kat’i yapım ihalesi aşamasına getiren AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı sayın Ahmet Aydın’a teşekkür ediyorum. İl ve ilçelerimize güzel hizmetleri kazandıran tüm milletvekillerimize ve emeği geçen tüm kamu kuruluşlarına teşekkür ediyorum."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA