Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 11-03-2021 12:36

Başkan Kılınç'ın İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünü kutlama mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, "İstiklal Marşımız, bir milletin inancının yazıya dökülmüş halidir. Milli mücadele ruhunu ve Türk milletinin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtan milli marşımız, Türk milletinin inancının sembolüdür." dedi.

Başkan Kılınç'ın  İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünü kutlama mesajı

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünü kutlayan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, İstiklal Marşı’nın şairi Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u da rahmetle andı.

Mesajına, İstiklal Marşı’nın bir inancın eseri olduğunu söyleyerek başlayan Kılınç, şunları dile getirdi:

"Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve bundan tam bir asır önce kabul edilen İstiklal Marşımız, bir milletin inancının yazıya dökülmüş halidir. Milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti’nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtan milli marşımız, Türk milletinin inancının sembolüdür. Bu önemli günün yıldönümü vesilesiyle, İstiklal Marşımızın kabulünün asırlık yaşını kutluyor, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum.”

"Belediyemiz 1921 adet fidan dağıtacak"

Adıyaman Belediyesi olarak İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü dolayısıyla 12 Mart Cuma günü Demokrasi Parkı önünde İstiklal Marşı’nın kabul edildiği 1921 yılına ithafen 1921 adet fidan dağıtacaklarını da söyleyen Kılınç, bu şekilde böyle anlamlı günü yine böyle güzel bir kampanyayla süslemek istediklerini dile getirdi.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA