Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 11-03-2021 13:30

Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 'Z-Kütüphane' kuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nca başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapılan Z-Kütüphanesinin açılışı yapıldı.

Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 'Z-Kütüphane' kuruldu

İl genelinde "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesine kapsamına alınan 12 okul arasından 7 okula Z-Kütüphane kuruldu.

Z-Kütüphane yapılan okullardan birisi olan Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapılan Z Kütüphanesinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç birlikte yaptı.

Açılışa ayrıca İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Şube Müdürleri Hamza Çelenk, Abdullah Özbal, Okul Aile Birliği Başkanı Ömer Dicle, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile zenginleştirilmiş (e-kitap, z-kitap), öğrenciye dilediği zaman destek vererek içerisinde temel eserleri de barındıracak Z-Kütüphane, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getirecek.

Eğitime yapılan yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, "Okullarımızın olmazsa olmazı kütüphanelerdir, kütüphaneler okullarımızın kalbidir. Biz de belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği yapmaya hazırız. Bu kütüphanemizin kurulum aşamasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ise çağın ilim ve bilim çağı olduğunu ifade eden Z Kütüphanelerin okullarda ki eğitim ve öğretimin gelişmesine çok büyük katkısı olacaktır. Z kütüphaneler klasik masa ve sandalyelerden oluşan kütüphane anlayışının dışına çıkarak, farklı tasarımları, sıcak ortamı ve çeşitli bileşenleri bir arada barındırmasıyla geleneksel kütüphane modellerinden ayrılarak öğrencilerimize rahat bir ortam sunuyor. Kitabı ve okumayı sevme, bilgiyi önemseme, öğrenme ve dinleme etkinliklerini artıracaktır."dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdela kesimiyle Z Kütüphanesinin açılışı yapıldı.

 

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA