Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 12-03-2021 11:24

İYİ Partili Doğan'ın, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 100. yılı mesajı

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 100. yılı dolayısı ile mesaj yayımladı.

İYİ Partili Doğan'ın, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 100. yılı mesajı

Doğan mesajında, "Aziz milletimiz tarih boyunca büyük badireler atlatmış, ateşin ve ölümün çemberinden geçmekle sınanmıştır."dedi.

"Cismen değilse bile kalben Çanakkale’de savaştığını ispat etmiştir"

Doğan, şöyle devam etti:

"Yüce Allah’a şükürler olsun ki bu imtihanlarla karşılaştığımız her zor dönemde milletimize kılavuzluk eden bir manevi lider sarsılmaz imanımızın tecellisi olarak yol gösterici rolünü icra etmiştir. Kurtuluş savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lider komutan ve arkadaşları olması nasıl milletimiz için bir şanssa komutanların ve askerlerin yanı sıra cephe gerisinde inancımızı her daim tazeleyen gönül erleri zaferlerimizin görünmez kahramanları olmuşlardır.

İşte bu kahramanlardan biri olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’dur. Akif, Çanakkale savaşlarını hiç görmediği halde sanki oradaymış gibi yüzlerce kilometre uzaktaki Mısır çöllerinde 'Çanakkale Şehitlerine' şiirini yazarak cismen değilse bile kalben Çanakkale’de savaştığını ispat etmiştir. Tacettin Dergâhının duvarlarına nakşettiği İstiklal Marşı ile ruhunun derinliklerinde yatan bağımsızlık arzusunu yüksek maneviyatıyla harmanlayarak asırlar ötesindeki nesillere hediye etmiştir. Bugün Akif’in bu armağanı milletimizi bir arada tutan harcın en önemli unsurudur."

"Şüphesiz ki ‘Korkma! Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Al Sancak’ dizesi bir temenni değil önemli bir tespittir."diyen Doğan,sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu tespit bize yol gösteren bir ışık olduğu gibi bizden sonraki nice nesillerin de yolunu aydınlatmaya devam edecektir. İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyor 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünü kutluyorum. Duamız odur ki ‘Allah milletimize bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Bizi yeniden İstiklal Marşı yazdırma mecburiyetinde bırakan veya bırakacak kabiliyetsiz öngörüsüz liyakatsiz  yönetim şekillerinden ve yönetici tiplerinden korusun kollasın."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA