Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 14-03-2021 11:02

Adıyaman Valisi Çuhadar’ın '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, "Vatandaşın canını kendi canından üstün tutan değerli kahramanlarımızın bu özverili çalışmaları ve emekleri aziz milletimizin gönlünde hiçbir zaman unutulmayacaktır." dedi.

Adıyaman Valisi Çuhadar’ın '14 Mart Tıp Bayramı' mesajı

Mesajında, "Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramını bütün dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de halen devam etmekte olan koronavirüs salgını gölgesinde kutluyoruz" diyen Vali Çuhadar, "Öncelikle koronavirüs ile mücadelemizin özverili ve fedakâr kahramanları olan, salgına karşı canını hiçe sayarak, her türlü zorluğa ve sıkıntıya göğüs geren, insanlık için gece gündüz demeden çalışan değerli hekimlerimize ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımıza üstlendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretlerinden dolayı minnet duygularımı ifade ediyorum."dedi.

"Önce insan, diyerek nasıl canla başla mücadele ettiklerini yakından şahidi oldum"

Vali Çuhadar, şu ifadelere yer verdi:

"Bir doktor babası olarak sağlık çalışanlarının pandemi ile mücadelede yavrularından ve ailelerinden aylarca ayrı yaşamak zorunda kalarak "Önce insan" diyerek nasıl canla başla mücadele ettiklerini yakından şahidi oldum. Vatandaşın canını kendi canından üstün tutan değerli kahramanlarımızın bu özverili çalışmaları ve emekleri aziz milletimizin gönlünde hiçbir zaman unutulmayacaktır. 

Bu süreçte hayatımıza anlam katan birçok şeyin kıymetini, ancak yokluğunda anlıyoruz; en başta da sağlığımızın. Bugün yaşadığımız sıkıntıları, sorunları şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da siz değerli sağlık çalışanlarımızın gayret ve fedakârlıklarıyla inşallah yakın bir zamanda geride bırakacak ve hep birlikte bu salgının üstesinden geleceğiz. Hz. Mevlana'nın dediği gibi, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var."

Vali Çuhadar, "Bu duygularla, bu zorlu süreçte sorumluluk alarak yaratılanın en şereflisi olan insanı yaşatmak gibi son derece kutsal bir görevi, değeri hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek manevi bir hazla icra eden değerli hekimlerimizin ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın "14 Mart Tıp Bayramı"nı kutluyor, salgın dolayısıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hasta olanlara acil şifalar diliyorum."dedi.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA