Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 15-03-2021 09:52

Piyanist adayları kurslarına kavuşmanın sevincini yaşıyor

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde bir süredir kapalı olan piyano kursu, alınan tedbirler altında yeniden açıldı. Piyanist olmayı hedefleyen kursiyerler, hayallerini gerçekleştirmek için büyük çaba gösteriyor. İnsanların eğitim hayatlarını istedikleri yönde devam ettirmeleri, yeni hobiler edinmeleri, boş zamanlarını en yararlı şekilde değerlendirmelerine olanak sunan Şehitkamil Sanat Merkezi (ŞSM), büyük ilgiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Son dönemde ülke genelinde yaşanan pandeminedeniyle kapalı olan piyan.o kursu, kapılarını yeniden açtı. Piyano kursuna katılan kursiyerler,maske-sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyarak eğitimlere katılıyor

Piyanist adayları kurslarına kavuşmanın sevincini yaşıyor

"Gönül rahatlığıyla kursa geliyorlar"

Piyano eğitmeni Işılay Tiryaki, kursa ilişkin yaptığı açıklamada, pandemi döneminden önce derslerin oldukça yoğun olduğunu belirterek, "Malum kurslarımıza bir süre ara vermek zorunda kalmıştık. Normalleşme süreciyle birlikte kurallara uygun bir şekilde kursumuzu açtık. Tüm kursiyerlerimiz, sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralına dikkat ederek derslerimize katılıyorlar."dedi.

Sınıflara sosyal mesafe kuralı nedeniyle 4’er kursiyer alabildiklerini aktaran Tiryaki, şu ifadelere yer verdi:

"Bu 4 kursiyerimiz, sosyal mesafeye uygun bir şekilde bir birilerine temas olmayacak şekilde piyano eğitimlerini görmekte. Tabi pandemiden öncede kursumuza katılan kursiyerlerimiz var, yeni üye olan kursiyerlerimiz de var. Yeni katılan arkadaşlarımıza ilk dersten başlayarak eğitim veriyoruz, daha önce kayıtlı olan arkadaşlarımıza da pandemiden önce kaldıkları dersten itibaren eğitimlerini veriyoruz. Kursiyerlerimiz, gönül rahatlığıyla kursa geliyorlar. Eğitmenler olarak bizlerde kursiyerlerimizin en iyi şekilde eğitim almaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz."

"Alınan bu tedbirler bizim açımızdan çok iyi oluyor"

Kursiyerlerden Rukiye Kaya, pandemi edeniyle kursa bir süre ara verdiklerini normalleşme süreciyle birlikte tekrar başladıklarını ifade etti.

Kaya, "Hocalarımızı çok seviyoruz.Gerçekten bizimle yakından ilgileniyorlar. Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına çok dikkat ediyorlar. Alınan bu tedbirler bizim açımızdan çok iyi oluyor. Piyano kursunda da bizlerin kendi aşamamıza göre eğitimlerimizi veriyorlar. Yapamadığımız notayı bizlere tekrar tekrar gösteriyorlar. Bizlerde büyük bir özenle derslerimize katılıyoruz. Ben, bizlere bu hizmeti sunan Şehitkamil Belediyemize ve hocamıza yürekten teşekkür ediyorum."dedi.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA