Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 15-03-2021 10:08

Kahta’ya göl manzaralı öğrenci yurdu

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde üniversiteli gençlere yakışır nitelikte ve hizmet vermek amacıyla yapımı tamamlanan 500 kapasiteli Kahta Öğrenci Yurdu okulların açılması ile birlikte hizmete geçecek.

Kahta’ya göl manzaralı öğrenci yurdu

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış yapımı tamamlanan 500 kapasiteli Kâhta Öğrenci Yurdu’nda incelemede bulundu.  

Kahta ilçesinde devam eden yatırımlar ve çalışmaları yerinde inceleyen Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyet Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’ten bilgiler aldı.

"Sosyal donatıya sahip olmakla birlikte rahat ve konforlu bir yuva hissini yaşatacak"

Keleş, yurda ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceği bir yurt olduğunu belirterek, "Kompleks olarak hizmete giren bina 30 dönümlük arazi üzerine 8 kattan oluşan 250'si kız, 250'si erkek olmak üzere toplam 500 öğrenciye barınma imkanı sağlayacak.

Yurt kız ve erkek öğrencilerimiz için her türlü sosyal donatıya sahip olmakla birlikte rahat ve konforlu bir yuva hissini yaşatacak. Yurdumuzun yeni eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmesi ile birlikte Kahta ilçemizde yükseköğrenim öğrencilerimizin barınma sorununa çözüm olacaktır."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA