Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 17-03-2021 08:58

Başkan Buluş'tan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

CHP Merkez Adıyaman İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, "18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi'nin bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır." dedi.

Başkan Buluş'tan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Başkan Buluş, mesajında Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi'nin bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğunu vurguladı.

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, 18 Mart 1915 Günü, bundan 106 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını ve bağımsızlığını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır"diyen Buluş, şöyle devam etti:

"Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yücedir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum Şehitlerimizin ruhları şad olsun."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA