Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 17-03-2021 12:34

Alkayış’dan 18 Mart Şehitleri Anma Günü mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Alkayış’dan 18 Mart Şehitleri Anma Günü mesajı

Alkayış mesajında, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma gününde şehitlerimize çok büyük saygı hürmet içerisinde idrak etmemin duygusu içerisindeyiz."dedi. 

Atalarımızın vatan kıldığı bu toprakları işgal etmek, parçalamak için tarihin her döneminde vatanımıza saldırılar olmuştur" diyen Alkayış, şu ifadelere yer verdi:

"Bu saldırıların en büyüklerinden bir tanesi de Çanakkale'de gerçekleştirilmiştir. Çanakkale'de Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerine de konu olan ve gerçekten büyük bir cesaret adanmışlık duygusu içerinde 106 yıl önce bu toprakların evlatları büyük bir fedakarlık örneği göstermişlerdir. 

Anadolu toprağını oluşturan insanlarımızın tamamı bu büyük mücadelede yer almış ve bir süre sonra başlayacak olan Kurtuluş Savaşı'nın da aslında işaret fişeğini ateşlemişlerdir. 
Çanakkale Zaferi bütün dünyaya göstermiştir ki; bu topraklar için dökülen kanlar bu toprakların için verilen mücadele bir nesilden diğer nesile ter temiz şekilde bırakılmakta ve inşallah da kıyamete kadarda bu topraklar Anadolu insanları tarafından korunmaya devam edecektir."

Mustafa Alkayış, "Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti devletimizin gerek yurt içinde gerek yurt dışında vermiş olduğu mücadele Türk Silahlı kuvvetlerimizin güvenlik güçlerimizin ortaya koymuş oldukları mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu kutsal mücadele için hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum. Bu vesile ile 18 Mart Çanakkale Zaferini bir kez daha tebrik ediyor şehitlerimizin önünde rahmetle minnetle eğiliyoruz. Kıyamete kadar inşallah birlik ve beraberlik içerinden milletçe yaşamaya devam edeceğiz."dedi.

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA