Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 18-03-2021 05:06

MHP İl Başkanı Özgün'den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP İl Başkanı Özgün'den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin bir varoluş ve direniş destanı olduğunu belirten Özgün mesajında, kahraman Mehmetçiklerin, 1. Dünya Savaşı sırasında, Çanakkale Boğazı'nı dünyada benzeri görülmemiş bir dayanma gücüyle savunarak tarihinin seyrini değiştirdiğini ifade etti.

Özgün, Çanakkale'de kazanılan zaferin, Rus Çarlığı'nın devrilmesine ve Bolşevik İhtilali'ne yol açtığına işaret ederek, 1. Dünya Savaşı'ndan galip ayrılan itilaf devletlerinin işgalleri daha fazla sürdürecek takatleri kalmadığını, bu nedenle savaş görmemiş Yunan birliklerinin Mayıs 1919'da Türk topraklarına gönderildiğini vurguladı.

Özgün, şöyle devam etti:

 "Çanakkale zaferi, milletimizin kendi kaderini kurtardığı, makus talihini yendiği bir kahramanlık destanı ve Kurtuluş Savaşı'nın da öncülüğü olmuştur. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale muharebelerinde temayüz eden değerli komutanlarımız, daha sonra Millî Mücadele'nin kazanılmasında başta rol üstlenmişlerdir.18 Mart, sadece bir kahramanlıklar hikayesi, insanüstü varlıkların öne çıktığı bir masal olarak anılmamaktadır. Bu büyük zafer, yalnızca milli gururu kamçılamak için de kutlanmamaktadır.

Türk askerinin olağanüstü şecaat ve cesareti yanında komuta heyetinin üstün gayretleri ve ferasetleriyle kazanılan Çanakkale Zaferi, özellikle genç nesillerimizde tarih bilincinin teşekkülüne önemli katkı sağlamaktadır. Kutlamalar aynı zamanda şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzu hatırlamak, onları hayırla, dualarla, aminlerle yad etmek içindir. Çanakkale'yi anmak bir ibadettir, bir milli görev ve sorumluluktur."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA