Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 18-03-2021 05:06

ADD Adıyaman Şube Başkanı Palalı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Atatürkçü Düşünce Derneği Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı, "Çanakkale Zaferi, büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır. "dedi.

ADD Adıyaman Şube Başkanı Palalı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Palalı mesajında, 106 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Çanakkale’yi "Geçilmez" kılan Türk Ulusunun, emperyalizme karşı büyük onurlu direnişi ile dünya tarihinde yerini aldığını ifade etti.

"Emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır"

Çanakkale Zaferi'nin, emperyalist güçlerin tüm planlarının bozulduğu, dünyaya, Anadolu topraklarında kurulacak bağımsız bir ülkenin, küllerinden yeniden doğacak bir ulusun, büyük bir devrimin işaret fişeği olduğunun altını çizen Palalı,"Çanakkale Zaferi, büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır. "dedi.

"Bir ulusun dönmeyi hiç düşünmeden bağımsızlığa yürüyüşünün destanı, yepyeni bir devletin, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözüdür Çanakkale…"diyen Palalı, 106 yıl önce Çanakkale’den yükselen tam bağımsızlık utkusunun; büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Ulus Devlet, Demokratik Laik Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandığını vurguladı.

"Ülkemizi her şeyiyle parsel parsel satıyorlar, yağmalıyorlar"

Bugün bu ülkeyi yönetenlerin, Çanakkale’de, Ulusal Kurtuluş Savaşında bağımsızlığımız için can verenlerin kemiklerini sızlattığını ileri süren Palalı, şöyle devam etti:

"Ülkemizi her şeyiyle parsel parsel satıyorlar, yağmalıyorlar. Bugün emperyalist güçler, planlarını bozan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Ulusundan maşası olmuş iktidarlar eliyle intikam alıyor, dün bozulan planlarını bugün yeniden hayata geçiriyorlar. Dün Çanakkale’yi geçemeyenler, bugün memleketimizin bağrına çökmüş semiriyorlar…

İşbirlikçi iktidarlar nedeniyle yok olmaya yüz tutan bağımsızlığımızı geri kazanmamızın tek yolu, yeniden demokratik parlamenter düzene geçmektir. Tek adam yönetimi, Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti için en büyük tehdittir. Atatürkçü Düşünce Derneği, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olmalarının karşısında vermekte olduğu onurlu savaşımdan dönmeyi bir an bile düşünmemiştir, düşünmeyecektir.

Ülkesine, ulusuna bağlılığını çocuk yaştan her sabah and içerek ifade edenlerin, ülkesine, ulusuna ihanet edenlerin karşısında onurlu direnişleri hiç durmaksızın sürecektir. O and, Atatürk Cumhuriyeti’ni yeniden inşa edecek gücün kaynağıdır. İktidarın "Andımız" a düşmanlığı bundandır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihini canlarıyla, kanlarıyla yazanların torunlarının, o tarihin siyasi çıkarlar uğruna yok edilmesine sessiz kalacağını sananlar çok yanılıyorlar. Atatürkçü Düşünce Derneği; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve azimle yürümektedir… Bu böyle biline!"

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA