Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 20-03-2021 12:36

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın 'Nevruz Bayramı' mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, "Nevruz Bayramı, bir mevsim değişiminden ziyade bir arada yaşamanın, kardeşliğin ve sevginin simgesidir." dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın 'Nevruz Bayramı' mesajı

Vali Çuhadar, Nevruz Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Balkanlardan Orta Asya ve Anadolu’ya kadar çok büyük bir coğrafyada baharın müjdecisi olarak kutlanan Nevruz Bayramı'nın, bolluk ve bereketin yanı sıra, toprağın dirildiği, sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği ve bu dayanışmanın baharla birlikte yeniden tazelendiği bir bayram olduğunu kaydetti.

"Nevruz Bayramı, bir mevsim değişiminden ziyade bir arada yaşamanın, kardeşliğin ve sevginin simgesidir."diyen Vali Çuhadar, şöyle devam etti:

"Unutulmamalıdır ki, bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir.  Köklü bir kültür ve medeniyet birikimine sahip Adıyaman ilimiz, yüzyıllardır birlik, beraberlik ve kardeşlik, anlayışı içerisinde saygı ve hoşgörü ortamı ile tüm dünyaya örnek olan bir kenttir.

Nevruz Bayramı'nın ağaçlarda açan çiçekler gibi, toprağa düşen cemrelerin de milletimizin gönlünde çiçekler açmasını, sevgi ve hoşgörü çiçeklerinin her yeri sararak, birlik ve kardeşlik tohumlarını yeşertmesini diliyorum. Yeni başlangıçlara ve umutlara vesile olması, gönül coğrafyamıza ve bütün insanlığa hayırlar getirmesi dileğiyle Adıyamanlı kardeşlerimin Nevruz Bayramı'nı kutluyor; kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA