Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2021 07:24

Çelik'in Yaşlılar Haftası mesajı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çelik'in Yaşlılar Haftası mesajı

İl Müdürü Çelik mesajında, toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılar için eskiden, aklı başında olan, iradesi elinde olan anlamındaki ‘ihtiyar’ kelimesi kullanıldığını ifade etti.

"İhtiyar kelimesi bizim kültürümüzde yaşlılarımıza verilen değerin açık bir göstergesidir" diyen Çelik, "Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da en az o kadar önemlidir bizim için. Peygamber Efendimiz (SAV), gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş, 'Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır' diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır."dedi.

Çelik, yaşlıların geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran yakın tarihin yegâne tanıkları olduğunun altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

"Yaşlılarımız hem aile bağlarımızın hem de toplumsal dokumuzun korunması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bir toplumun hafızası olarak gelenek ve göreneklerini, milli ve manevi değerlerini kuşaktan kuşağa aktaran yaşlılarımızın karşılaştığı sorunların çözümü ve en aza indirgenmesi bakımından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendinin himayelerinde bakanlığımızca gerekli tedbirler alınmaktadır.

Pandemi sürecinde VEFA Sosyal Destek Grupları ve huzurevi ile bakım merkezlerimizde geliştirdiğimiz hizmet politikaları ile tüm dünyaya aldığımız tedbirler noktasında örnek model olarak yaşlılarımızın bizler için ne kadar değerli olduğunu göstermiş olduk. Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutluyor, ellerinden öpüyorum. Tüm yaşlılarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum." dedi.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA