Magazin
Giriş Tarihi : 29-02-2016 08:28   Güncelleme : 29-02-2016 08:28

Filenin Şampiyonu İlim Kültür Spor Kulübü

2015-2016 Yılı Voleybol Federasyonunun faaliyet programı kapsamında yer alan Genç Erkekler Voleybol Ligi turnuvasının şampiyonu İlim Kültür Spor Kulübü takımı oldu.

Filenin Şampiyonu İlim Kültür Spor Kulübü

4 Grupta oynanan ve 32 takımın yer aldığı Genç Erkekler Voleybol Turnuvasında finale kalan iki takımdan İlim Kültür Spor Kulübü rakibi Adıyamanlılar Vakfı Spor takımını setlerde 3-1 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.
Şampiyonluğu elde eden İlim Kültür Spor Kulübü Mart ayında Voleybol federasyonunun belirleyeceği bir tarihte ve yerde ilimizi yarı finalde temsil edecek buradan çıkması durumunda ise Türkiye Finalinde ilimizi temsil etmeye hak kazanacak. 
Şampiyonada İlim Kültür Spor Kulübü birinci, Adıyamanlılar Vakfı Spor Kulübü ikinci olurken Kahta Gençlik Spor Kulübü ise üçüncü oldu.
Kulüp olarak sadece Voleybol branşında değil bir çok farklı branşlarda faaliyet gösterdiklerini ifade eden İlim Kültür Spor Kulübü Başkanı Ayhan Tekin, “Derneğimize faaliyet gösteren Bin’in üzerinde gencimiz var bu özelliğimizle Adıyaman’ın en fazla genç potansiyelini bünyesinde barındıran bir dernek konumundayız. Konusunda uzman hocalarımızla birlikte gençlik üzerine çok ciddi çalışmalarımız var. Gençlerimize gerek sportif faaliyetlerle birlikte manevi olarak da bir şeyler katmanın mücadelesi içerisindeyiz. Gençlerimizin ailesine, milletine yararlı bir fert olarak yetişmesi adına çaba sarf ediyoruz. Maneviyatın yanı sıra gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlama adına onları Beden Eğitim Öğretmenliğine, Polislik Sınavlarına, Askeri okul sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmalarına uzman hocalarımızla birlikte katkı sunmaya gayret ediyoruz. Yıl içerisinde farklı konularda konusunda uzman kişileri ilimize davet edip konferanslar, eğitim seminerleri düzenlemekteyiz. Bunların yanı sıra 16 farklı branşta sportif faaliyetlerimiz ve ciddi anlamda başarılarımız var. Amacımız hem daha çok okuyan, spor yapan bir nesil yetiştirmektir.  Son olarak ilimizde düzenlenen ve 32 takımın yer aldığı Genç Erkekler Voleybol turnuvasında şampiyon olduk. Ben bütün sporcu kardeşlerimizi ve turnuvaya katılan bütün takımları tebrik ediyorum. İnşallah yarı final müsabakalarında da grubumuzda şampiyon olup ilimizi Türkiye finalinde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.
Final maçı sonrası her iki takım sporcularını tebrik ettiğini belirten Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Yakup Akıncıoğlu, “İlimizde düzenlenen Genç Erkekler Voleybol turnuvasının final maçı finale yakışır çok güzel bir müsabaka oldu. Turnuvada şampiyon olan ve yarı final müsabakalarında ilimizi il dışında temsil edecek olan İlim Kültür Spor Kulübü takımını başarılar diliyorum” dedi.
    Her iki takımı tebrik eden Adıyaman Voleybol il temsilcisi Mehmet Yenigün, ilimizi yarı final müsabakalarında temsil edecek olan İlim Kültür ve Spor Kulübüne başarılar dilediğini ifade etti.

 

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA