Advert Advert Advert Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 26-04-2021 13:52

Şehit babası oğlunun adına yaptırılan okulu ziyaret etti

2019 Nisan Ayında Sri Lanka'nın başkenti Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseyi hedef alan terör saldırısında hayatını kaybeden Yiğit Ali Çavuş adını yaşatmak için çalıştığı şirket ENKA A.Ş tarafından yaptırılan Şehit Mühendis Yiğit Ali Çavuş Anadolu Lisesi eğitim öğretime hazır hale geldi.

Şehit babası oğlunun adına yaptırılan okulu ziyaret etti

İstanbul'da yaşayan şehidin babası Mehmet Çavuş, Adıyaman'a yaptığı ziyarette Alagöz'le birlikte Adıyaman Merkez Barbaros Mahallesi Atatürk Bulvarı 856 ada 113 parselde 10 bin metrekare karelik alana yapılan oğlunun isminin yaşatıldığı Şehit Mühendis Yiğit Ali Çavuş Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Aynı zamanda hayatını kaybeden mühendis Yiğit Ali Çavuş'un dayısı da olan Alagöz, yeğeninin isminin kentteki okulda yaşatılacak olmasından mutluluk duyduğunu belirterek, "Yiğit Ali Çalışkan ve başarılı bir öğrenciydi. Okulundan dereceyle mezun olmuş bir çocuktu. Fakat ne yazık ki; 21 Nisan 2019'da Sri Lanka'da gerçekleşen ve tüm dünyayı yasa boğan terör saldırısında Serhat Nariçi ile birlikte şehit olma mertebesine erdiler. Yiğit Ali Çavuş'un babası Mehmet Çavuş olayın ardından çalıştığı firma yetkililerinden Adıyaman'a okul yapmaları isteğinde bulundu. Firma yetkilileri de bu isteği yerine getirdi. 24 derslik Anadolu lisesi çok kısa sürede yapıldı ve eğitim öğretime hazır hale getirildi." diye konuştu.

Şehit mühendisin babası Mehmet Çavuş ise oğlunun sürekli iyi şeyler yapmak istediğini belirterek, "Oğlum yardımsever ve başarılı bir çocuktu. Hep iyi bir şey olsun diye uğraşırdı. Oğlum adına Adıyaman'a güzel bir okul yapıldı. İnşallah bu okuldan oğlum gibi başarılı çocuklar yetişir ve ülkesine, milletine faydalı olurlar. Biz de bu okul için elimizden gelen her türlü yardıma hazırız. Bu okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA