Advert

Fen Lisesi Öğrencisi YGS'de Türkiye 50.si Oldu

Mart ayında yapılan YGS sınavında büyük bir başarı yakalayan Adıyaman Fen Lisesi öğrencilerinden Songül Gültekin, tüm puan türlerinden il birincisi, Türkiye genelinde ise ilk 50’ye girerek Adıyaman’ın YGS’deki gururu oldu.

Fen Lisesi Öğrencisi YGS'de Türkiye 50.si Oldu
Fen Lisesi Öğrencisi YGS'de Türkiye 50.si Oldu
Bu içerik 1400 kez okundu.

Vali Mahmut Demirtaş, YGS il birincisi ve Türkiye 50’incisi olan Fen Lisesi son sınıf öğrencisi Songül Gültekin’i makamında kabul ederek diz üstü bilgisayarla ödüllendirdi.

Gerçekleşen ziyarette, YGS şampiyonunun babası Mehmet Gültekin, Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Çoban, Okul Müdürü Muharrem Aytekin ve Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Göksu’da hazır bulundu.

Ülke ve il genelindeki başarısı ile Adıyaman’ın gururu olan YGS Şampiyonu Songül Gültekin’i tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Vali Mahmut Demirtaş, “Kızımızın elde ettiği bu başarı tesadüf değildir. Planlı ve programlı çalışmanın ürünüdür. Adıyaman Valiliği görevine geldiğim günden beri üzerine hassasiyetle eğildiğim konuların başında eğitim gelmektedir. Adıyaman’da eğitim seviyesinin arzuladığımız noktaya gelebilmesi için çeşitli projeler hayata geçirerek, okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirdik. Eğitim alanındaki fiziki iyileştirmeler ve yapılan okul ve dersliklerin meyvelerini de şimdiden almaya başladığımızı memnuniyetle görüyorum. YGS’deki başarısı ile ilimizin gururu olan Songül kızımızı tebrik ediyorum. Öğrencimiz gelecek adına çok büyük umutlar vaad ediyor. Böyle güzel çocuklar yetiştirdikleri için ailelerine ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum”dedi. 

YGS’deki başarısı ile Adıyaman’ın gururu olan Fen Lisesi Öğrencisi Songül Gültekin ise, başarısını planlı, programlı bir çalışma ile kendisine destek olan öğretmenlerine ve ailesine borçlu olduğunu belirterek, “Şu anda hedefim LYS’de de aynı başarıyı göstererek, Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanıp doktor olmaktır”dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber