Advert Advert

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak Nisan ayı toplantısı yapıldı

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak Nisan ayı toplantımızı "STK'lar İşbirliğinde Yarınlarımız" gündemiyle Adıyamanlılar Vakfı'ının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak Nisan ayı toplantısı yapıldı
Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak Nisan ayı toplantısı yapıldı
Bu içerik 870 kez okundu.

 

Adıyaman Gençlik Merkezinde yapılan toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Genel Merkez yöneticileri de katıldı.

Vakfın faaliyetlerini anlatan kısa tanıtım videosundan sonra ev sahibi olması hasebiyle selamlama konuşması yapan Adıyaman Şubesi Başkanı Yakup Akıncıoğlu, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.
Daha sonra söz alan Adıyaman Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy ve önceki başkan Ömer Özkartal Adıyamanlılar Vakfının kuruluşu, amaçları ve faaliyetlerini anlatarak hedefleri ile ilgili bilgiler verdiler.

Vakfın kuruluşunun 20. Yılı kapsamında yapacakları “Vakıf Medeniyeti” konulu sempozyumu hakkında da bilgiler veren Ömer Özkartal, bu konuda Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan katılım noktasında desteklerini istedi.

Platform sözcüsü ve Memur-Sen il Temsilcisi Ali Deniz Adıyamanlılar Vakfı yöneticilerine ev sahipliklerinden ve yaptıkları sunumdan dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:
“Vakfın düzenleyeceği “Vakıf Medeniyeti” sempozyumunun gerçekten yararlı olacağına inanıyor ve Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak üst seviyede katılım sağlayacağız inşallah. Yaptığınız ve yapacağınız hayırlı işlerden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Adıyamanlılar Vakfı bugüne kadar yaptığı model olabilecek çalışmalarla Adıyaman ve Adıyaman insanı için önemli şeylere imza atmıştır. Bu ayki konumuz “STK’lar İşbirliğinde Yarınlarımız” olacak. Sivil toplum Kuruluşlarımız insanlarımıza hizmet noktasında gerçekten takdire şayan hizmetler yapmaktadırlar. Bunlar yeterli mi diye soracak olursak, elbette değildir. Daha iyisini, daha güzelini yapma konusunda işbirliğimizi güçlendirmemiz gerekiyor. Bizler de örnek olabilecek çalışmalar yapıyoruz. En son “Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı” adı ile bir kampanya başlattık ve tahminlerin üstünde bir katkı ve katılımla terör mağduru insanlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Bu çalışmamız Türkiye’de ses getiren bir kampanya oldu.Adıyaman’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın Adıyaman’ın geleceğini belirlemede daha etkin rol almalıdırlar. Bu anlamda çok ciddi işbirliği ve güç birliği yapılması gerektiğine inanıyorum. Toplantımıza katılan ve platformumuzda bulunan bütün STK’larımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.“
Daha sonra gündem ile alakalı söz alakan STK temsilcileri işbirliği ve faaliyetler konusunda görüşlerini paylaşarak değerlendirmelerde bulundular.
Toplantının sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı