Advert

Ak Parti Adıyaman Gençlik Kolları Polis Haftasını Kutladı

Ak Parti Adıyaman Gençlik Kolları Polis Haftasını Kutladı
Ak Parti Adıyaman Gençlik Kolları Polis Haftasını Kutladı
Bu içerik 835 kez okundu.

Ak Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu, üniversiteli gençlerle Adıyaman’da görev yapıp, geçici görevle doğu illerine giden polis memurlarının ailelerini ve görev başındaki polis memurlarını ziyaret edip, Türk Polis Teşkilatının 171. yılını kutladılar. 

Ak Parti Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu, yaptığı açıklamada, Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Adıyaman'da oturan polis ailelerini ve görev başındaki polis memurlarını ziyaret edip, onlara moral vermek istediklerini söyledi.

Mutlu, ülkelerin kalkınmasında en önemli unsurlardan birinin istikrar olduğunu belirterek, bunun toplumda huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla mümkün olabildiğini bildirdi.

Mutlu, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine şiar edinen Türk Polis Teşkilatının, toplumsal olaylarda sağduyusunu muhafaza ettiğini ve halkla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilediğini ifade etti.

Türk Polis Teşkilatının Türkiye'de huzur ve güven ortamının sağlanmasında hayati önemi olan kurumlardan birisi olduğuna dikkati çeken Mutlu, "Toplumda, huzur ve güven ortamının tesis edilmesinin yanı sıra, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmesini önleyici tedbirlerin alınması, olayların aydınlatılarak faillerin adalete teslim edilmesi de polislerimiz tarafından gerçekleştirilen önemli görevler arasında yer almaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Türk Polis Teşkilatının, edindiği bilgi ve deneyimlerle halkın güveni, desteği ve işbirliği sayesinde hizmet kalitesini sürekli arttırdığına işaret eden Mutlu, şunları kaydetti:

"Özellikle son dönemde terörle, organize suç örgütleriyle ve kaçakçılıkla mücadelede çok başarılı operasyonlara imza atmaktadır. Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine şiar edinen Türk Polis Teşkilatı, toplumsal olaylarda sağduyusunu muhafaza etmekte, halkımızla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir. Bu düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber