Advert

Adıyaman’da Türk Polis Teşkilatının 171. Yılı Kutlandı

Adıyaman’da, Türk Polis Teşkilatı 171. yılı nedeniyle Valilik önünde tören düzenlendi.

Adıyaman’da Türk Polis Teşkilatının 171. Yılı Kutlandı
Adıyaman’da Türk Polis Teşkilatının 171. Yılı Kutlandı
Bu içerik 843 kez okundu.

Törene Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Siyasi Parti Başkanları, bazı kurum amirleri, Kıbrıs Gazileri, kanaat önderleri, vatandaşlar, Polis Memurları ve aileleri katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulması ile devam etti.

İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Aziz milletimizin bağrından çıkmış, halkımızın huzur ve güvenliği için 365 gün 24 saat gece gündüz demeden çalışan, fedakâr emniyet teşkilatımızın kuruluşunun 171. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “10 Nisan 1845 yılında kurulan ve şerefli bir maziye sahip olan teşkilatımız, sadece Türkiye’de değil, bölgesinde ve dünya da saygın yerini almış, engin tecrübe birikimiyle modern teknolojiyi başarıyla birleştirerek çağın yeniliklerini ve demokratik değerleri özümseyerek, üstlendiği zor ve meşakkatli görevi başarıyla yerine getirmektedir. Ülkemizin huzur ve güvenliği, kamu düzeninin korunması ve devamının sağlanması için büyük bir fedakârlıkla çalışan emniyet teşkilatımız, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin korunması, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanması amacıyla yaptığı çalışmalarla halkımızın desteğini kazanmıştır. Şurası iyi bilinmelidir ki ülkemizin ve Adıyaman’ımızın huzur ve güvenliğini bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Polis teşkilatımız, Adıyaman halkının haklı güvenini boşa çıkartmayacak,  şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek devam ettirecektir".

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından Polis Haftası etkinlikleri kapsamında şiirler okundu.  Programda ayrıca şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Vali Mahmut Demirtaş ve protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Çevre Yolunda Aşınan Yollara Bakım
3. Çevre Yolunda Aşınan Yollara Bakım
İstek ve Şikayetler Artık ‘WhatsApp’ ve ‘Bip’ Destek Hattına İletilebilecek
İstek ve Şikayetler Artık ‘WhatsApp’ ve ‘Bip’ Destek Hattına İletilebilecek