Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneği Yaşattılar

Gölbaşı Mikdat Sümer Ortaokulu öğrencileri unutulmaya yüz tutan bir geleneği yeniden canlandırdılar.

Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneği Yaşattılar
Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneği Yaşattılar
Bu içerik 909 kez okundu.

Mikdat Sümer Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, projeye önderlik eden Ali Doğan öğretmenlerinin nezaretinde Gölbaşı Postanesi'ne gelerek yakınlarına ve sevdiklerine mektup göndermenin nostaljisi ve heyecanını yaşadı. 

Projenin hayata geçmesini sağlayan Mikdat Sümer Türkçe Öğretmeni Ali Doğan, "Gelenek ve göreneklerimizi yeniden diriltmek için Mikdat Sümer Ortaokulu olarak böyle bir proje gerçekleştirdik. İnsanlar arasında sağlıklı bir iletişim olsun, sıcak ve samimi bir iletişim olsun istiyoruz. Telefonun soğukluğundan çıkıp unutulan mektuplaşma geleneğini öğrencilerimiz arasında yeniden canlandırmak istiyoruz. Telefonda görüşürken daha kısa ve meramımızı anlatacak şekilde görüşüyor ve kapatıyoruz. Çocuklarımız yakınları ile ve özellikle uzaktaki akrabalarıyla hiç görüşemiyorlar. Dolayısıyla mektup yazma kültürünü ve alışkanlığını onlara yeniden kazandırarak sevdikleriyle ve akrabalarıyla sıcak ve samimim bir iletişim ortamı kurmalarını amaçladık. Bu sayede unutulmaya başlayan bir geleneği de yeniden canlandırmış olduk"

- MEKTUP DAHA SAMİMİ

Mektubun daha samimi olduğuna dikkat çeken Doğan, şunları belirtti:

"Mektup yazmak çocukların duygu ve düşüncelerini yazı yoluyla aktarmalarını sağladığından sosyal ve kişilik gelişimleri açısından oldukça önemli olduğunu ifade eden Doğan, Kendilerini ifade edebilmeleri bakımından oldukça hassas bir konu. Dillerini ve zekalarını verimli kullanmalarına da olumlu katkısı olacak. Mektubun sıcaklığını ve mektubun insani yönünü herkese taşımak istiyoruz. Mikdat Sümer Ortaokulu olarak benzer etkinliklerimiz devam edecektir." 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı