RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 12-04-2016 10:15   Güncelleme : 12-04-2016 10:17

Kuyumcular Derneği Başkanı Ünal: ″Adıyaman Kaybediyor, Şanlıurfa Kazanıyor″ - Videolu Haber

Adıyaman Kuyumcular Derneği Başkanı Bekir Ünal, kentin ancak sulu tarımla gelişebileceğini söyledi.

Kuyumcular Derneği Başkanı Ünal: ″Adıyaman Kaybediyor, Şanlıurfa Kazanıyor″ - Videolu Haber

Ünal, yaptığı açıklamada, Adıyaman esnafının tütün yasağının gelmesinden dolayı  her yıl daha da geriye gittiğini ifade etti.

Yıllardan beri sulu tarım diye Adıyaman halkının kandırıldığını belirten Ünal, yetkilileri biran önce sulu tarım projelerini hayata geçirmeye davet etti.

Adıyaman çiftçisinin desteğe çok ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Ünal, şunları söyledi:

"Adıyaman Güneydoğu Anadolu Projesinin esas sahibi ama şuanda faydalanan Şanlıurfa. Sulama sistemi, yıllardan beri şu sulama projesi devriye gerecek diyorlardı, halen girmedi. Kaybeden Adıyaman, kazanan Şanlıurfa. Topraklar bizim, su bizim. Kuralık ile ilgili de inşallah bir yağmur yağar. Çiftçilerin yüzü güler. Tabi devletin bizim Adıyaman’daki çiftçilerimize destek vermesi konusunda çok ihtiyacımız var. Ama inşallah bize bu konuda sahip çıkarlar ama zannetmiyorum çıkacaklarını da. Şan gelişen iller arasında Adıyaman’ı göstermişler.  Adıyaman zaten bitmiş, Adıyaman neresi gelişmiş, bunun kredisinden tutunda işte KOSGEB esnaf kefaletten binlerce dosyalar birikmiş, hiç arayan, soran yok. KOSGEB’e başvuru yapan bizim arkadaşlarımız var. Müracaat etmiş, adam işi var, iş kurmak istiyor, atölye açmak istiyor, 3 aydır bekliyor. Benim bildiğimi kadarıyla, yani sahip çıkan yok."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA