RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 17-04-2016 12:00   Güncelleme : 17-04-2016 12:04

Salman'dan Esnafa Kredi Müjdesi - Videolu Haber

Yeni Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, esnafın kredi sorununu çözdüklerini bildirdi.

Salman'dan Esnafa Kredi Müjdesi - Videolu Haber

Salman, yaptığı açıklamada, bundan önce faizsiz krediler açıldığını hatırlatarak, bir ara kredilerin kapandığını anımsattı.

Ankara’ya giderek bir takım görüşmeler yaptığını anlatan Salman, "Bu konuyu aydınlatmak için gerek vekillerimizle gerek genel başkanımızla iştişare etmiştik. Geçen hafta içerisinde de Malatya'da biz bölge koparatifleri olarak özellikle bir toplantı yaptık, bu konuyu görüştük. Bir kereye mahsus yeniden elimizdeki dosyaları değerlendireceğiz. Şuanda bize gelen para 58 kişnin dosya parası olarak gelmiş. Bir milyon 750 bin lira bir para. Şuan geçmiş dönemde dikkat ederseniz maksimum 4’e, 5’e bölüyorduk. Şuanda 18 ay olarak veriliyor. 3 ayda bir ödeme yapılabiliniyor, 6 aylıkta ödeme yapılabilir veya hepsini birden de yatırabilir" dedi.

Salman, şöyle devam etti:

"Şuanda gelen para kısıtlı olduğundan dolayı yanlız hükümettir, bakanlıktır, baktılar ki koparatiflerin elinde baya bir sıkıntı var, dosya var, ikinci bir pasta dilimini bunu gönderdiler. Bu süreçte elimize gelen paranın miktarına göre biz esnaf kardeşlerimizin bekleyen dosyalarını kendilerine ileteceğiz. Bu arada yaparken de birkaç esnaf kardeşimizi çağırdık, geçmiş dönemde biraz kolaylıklar sağlanmıştı. 3 ayda bir, 4 seneye bağlamıştı. Şuanda 18 ay içerisinde ödemesi gerekiyor. Ya bunu 3’e bölebilirsiniz, 6 aydan 6 aya veya aylık olarak 3 ayda ödeme yaptığın zaman 5 bin liraya geliyor. Aylık ödeme yaptığın zaman bin 600 gibi bir küsürata geliyor. Dolayısıyla bu konudaki bekleyen esnaf kardeşlerimizin sizin aracılığınızla biz kendilerine bizde bekleyen dosya bekleyen arkadaşlarımızda buraya gelipte işlemlerini yapabilir. Bu konularda hükümetimizin veya genel başkanımızın duyarlılığından bize katkı sağladıklarından dolayı bende kendilerine teşekkür ederim"

- 450 KİŞİ BEKLİYOR

450 kişinin dosyasının beklediğini anlatan Salman, "Şuanda bizde bekleyen dosya sayısı, kapanan dosya sayısı 450 kişiydi. Şuanda gelen parada 58 kişiye yetiyor. Tabiî ki bu arada sıralamaya göre vereceğiz ama yalnız şunuda söyleyim, 4 seneye bölünmüştü belki bu konuda bir rahatsızlık olur ama şuanda bizde bekleyen dosya sayısı 450" diye konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA