Advert Advert

Kalifiye Eleman Sıkıntısına Yeni Çözüm

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinden faaliyet gösteren işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısını gidermek ve sanayide ihtisaslaşmanın desteklenmesi amacıyla OSB’de Sanayi Geliştirme Merkezi kuruluyor.

Kalifiye Eleman Sıkıntısına Yeni Çözüm
Kalifiye Eleman Sıkıntısına Yeni Çözüm
Bu içerik 713 kez okundu.

Kurulacak merkezle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya, Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İKA Genel Sekreteri Bülent Özkan, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantıda,  Valilik, Belediye Başkanlığı, Üniversite, İKA, ATSO ve OSB Başkanlığının desteğiyle kurulacak olan merkezin yapısı, iş ve işlemleri ile ilgili bir sunum yapıldı.

İldeki sanayi tesislerinin kalifiye eleman sıkıntısını giderecek ve Adıyaman sanayisinin daha çok AR-GE ve innovasyona yönelmesini sağlayacak Sanayi geliştirme Merkezi, OSB’de 4396 m2’lik bir alanda kurulacak olup, içerisinde laboratuarlar, tekstil ve konfeksiyon alanına yönelik uygulama atölyeleri, eğitim salonları, toplantı salonları ve bilgisayar sınıfları yer alacak.

Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olacak merkezin hizmete sunulmasıyla birlikte Adıyaman’da sanayi tesislerinin nitelikli eleman sıkıntısının giderileceğini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “İlimiz sanayisinin en önemli sorunu kalifiye eleman sıkıntısıdır. Yapılacak olan bu merkez kalifiye eleman sorununa çözüm üretecektir”şeklinde konuştu.  

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı