Advert
Advert

İl Spor Merkezlerine Yoğun İlgi

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları kursları devam ediyor.

İl Spor Merkezlerine Yoğun İlgi
İl Spor Merkezlerine Yoğun İlgi
Bu içerik 913 kez okundu.
Bu yıl İl Müdürlüğüne bağlı Spor tesislerinde Atletizm,  Badminton, Basketbol, Bedensel Engeliler, Boks, Jimnastik, Eskrim, Görme Engeliler, Güreş, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, İşitme Engelliler, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Teakwondo, Tenis, Üniversite, Voleybol, Vücut Geliştirme Fitness, Yelken ve Yüzme başta olmak üzere 25 farklı branşta, 5–18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz olarak hizmet veren yaz spor okulları tüm hızıyla devam ediyor. 
Adıyaman’da yaz spor okullarına gençlerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını uzman antrenörler nezaretinde düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkân olan yaz spor okullarına şimdiye kadar 1.710 Kız 2.766 Erkek olmak üzere toplam 4.476 çocuk ve gencin kayıt yaptırdığını söyledi.
Bağcı: ”Yaz Spor Okulları, sağlıklı bir ortamda, alanında uzman antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalar ile tüm hızıyla devam ederken,  çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor. Çalışmaların çok güzel bir aile ortamında devam ettiğini gören veliler ise çok memnun. Yaz spor okulları kapsamında Ailelerin de çocuklarını spora yönlendirmede daha duyarlı hale gelmelerini sevindirici bir gelişme olarak görüyoruz. Ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla getirebilecekleri özelliklere sahip okullarımızda spor yapanların arasından, yarının şampiyonları olabilecek kabiliyette çocuklarımızın çıkacağına inanıyorum” dedi.

İl Spor Merkezlerine Yoğun İlgi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Milletvekili Toprak’tan Almanya Temasları
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması
Gölbaşı Caddesi’nde Kaldırım Çalışması