Magazin
Giriş Tarihi : 08-10-2014 11:32   Güncelleme : 08-10-2014 11:32

Adıyaman'da ''Amatör Spor Haftası'' Kutlanacak

13 – 19 Ekim 2014 tarihleri arasında 81 il ve ilçede yapılacak olan “Amatör Spor Haftası” kutlamalarının Adıyaman’da yaklaşık 30 farklı branşında yapılacak sportif yarışma ve etkinliklerle kutlanacak.

Adıyaman'da ''Amatör Spor Haftası'' Kutlanacak
İl genelinde sportif faaliyetlere herkesin katılımının sağlanmasını hedeflediklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı: ”Amatör Spor Haftası'nda düzenlenecek olan faaliyetlerle farkındalık oluşturularak, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması sağlanacak” dedi.
Bağcı: ”Ayrıca amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilecek. Bu etkinlikler ile ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanıyor” diyerek şu bilgileri verdi:
“Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından futbolun da yer aldığı değişik branşlarda faaliyetler düzenlenecek. Ayrıca Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenecek olan Kortej Yürüyüşü 17 Ekim 2014 Cuma günü saat 14.30’ da Adıyaman Lisesi önünde başlayıp Demokrasi Parkı önünde son bulacak. Bizler, bu yürüyüşte tüm sporseverleri, gençleri, Adıyamanlıları ve basın mensuplarımızı yanımızda görmek istiyoruz ve herkesi organizasyonumuza davet ediyoruz.”
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA