Advert Advert

Gönüllü İmam Hatip Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü proje okulları arasında yer alan Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile eğitim işbirliği protokolü kapsamında bir araya geldi.

Gönüllü İmam Hatip Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Gönüllü İmam Hatip Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Bu içerik 1985 kez okundu.

Konferans öncesinde Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Muzaffer Şimşek’i makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kız İmam Hatip Lisesi Onur Defteri’ni imzaladı. 
Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Muzaffer Şimşek tarafından karşılanan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü daha sonra öğrencilerle bir araya geldi. Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kız İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda bir konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. Gönüllü öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 
Öğrencilere milli ve manevi değerlerine önem vermeleri gerektiği tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Gönüllü, yaşamın gayesini, aile ve millet mefhumunu, iyi kötü ayrımını bilmeleri ve zora talip olmalarını söyledi. İnsanın kendisini tanıyarak, kendisini unutmadan yaşamın gayesini öğrenmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Gönüllü ailenin önemine değinerek bir ailede olması gereken en önemli şeyin aile mahremiyeti olduğunu ifade etti. Öğrencilere aile mahremiyetine dikkat etmelerini ve aile sırlarını olur olmaz yerde ortalığa saçmamalarını dile getiren Prof. Dr. Gönüllü bir insanın insani gelişimini tamamlaması, sonra aile mefhumunu iyi bilmesi daha sonrada millet olmanın bilincine varması gerektiğini belirtti. Öğrencilere kötüden uzak durmalarını söyleyen Prof. Dr. Gönüllü öncelik olarak iyi ve kötü ayrımını yapmaları ve bu ayrım sonucunda da kötüden uzak durmalarını, kötünün sonucunda maraz doğacağını kaydetti. Zora talip olmanın ve mücadele etmenin önemi de değinen Prof. Dr. Gönüllü hayatın bir noktasında zorluklarla karşılaşılacağını ve bu zorlukların, engellerin aşılması gerektiğini, takılmamaları gerektiğini, ortaya koyulan hedeflerden sapılmaması gerektiğini işaret etti. 
Konuşmasının sonunda Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Muzaffer Şimşek, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye okullarına yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı plaket verdi. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Gönüllü, Şimşek’e teşekkür ederek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı