Engellilere İl Spor Merkezleri Açılıyor

“Antrenörlerimiz Engellileri Aşıyor” projesi kapsamında Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya ile Antrenörlerden sorumlu Şube Müdür Vekili Ali Sezer İl Merkezindeki kadrolu antrenörlerle değerlendirme toplantısı yaptı.

Engellilere İl Spor Merkezleri Açılıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliği ile 19.02.2014 tarihinde imzalanan “Antrenörlerimiz Engelliler Aşıyor” projesi ile tamamen ücretsiz olarak faaliyet verecek olan Engelliler İl Spor Merkezlerimize kayıtlarımız başlamıştır.
 
Atletizm, Güreş, Teakwondo, Masa Tenisi, Karate, Tekerlekli Sandalye Basketbol, Badminton, Yüzme, Voleybol, Judo, Halter, Okçuluk, Goolbol ve Oturarak Voleybol toplam 13 branşta kadrolu antrenörlerimiz Engellilere ücretsiz eğitim verecek.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Engelli çocuklar ve gençlere yönelik tamamen ücretsiz olarak faaliyet verecek olan Engelliler İl Spor Merkezinden Adıyaman’daki tüm engelliler faydalanabilecek.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, bu yıl il spor merkezleri bünyesine ek olarak Engelli vatandaşların da program kapsamına alındığını söyledi.
Bu programın engelliler için büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Bağcı: ”Çünkü engelli bir vatandaşımızı dört duvar arasına sıkışmış hayattan bir nebze olsun almak, onların yalnız olmadıklarını hissettirmek, onları biraz olsun mutlu etmek, hayır duaları almak çok güzel bir duygudur.
 
Bağcı; ”Engelli il spor merkezleri programından 05–18 yaş arası engelli çocuk ve gençlerin başvurusu İl Spor Merkezleri faaliyeti içerisinde değerlendirilecek. 18 yaşın üstündeki engelli vatandaşların başvurusu ise İl Müdürlüğümüz tarafından "Engelsiz Spor Merkezi" adı altında değerlendirilecek. Yapılan protokol gereğince engelli vatandaşlara hizmet veren illerdeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı İl Müdürlükleri ile koordineli olarak, engelli vatandaşların spor tesislerinden faydalanması, tesisi bulunan merkezlere antrenör, spor malzemesi ve servis hizmetlerinin verilmesi sağlanacaktır” dedi.
 
Kayıt yaptırmak isteyen Engelli çocuk ve gençlerimizin İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
Engellilere İl Spor Merkezleri Açılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman