Advert Advert

Amatör Spor Haftası Kutlamaları Başladı

Adıyaman’da Amatör spor haftası kutlamaları başladı.

Amatör Spor Haftası Kutlamaları Başladı
Amatör Spor Haftası Kutlamaları Başladı
Bu içerik 812 kez okundu.
Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında kortej yürüyüşü yapılarak 90 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıtıldı.
Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayıp Gölbaşı Caddesi üzerinden Adıyaman Valiliği önüne yürüyen grup, buradan Cumhuriyet Kapalı Spor Salonuna geçti.
Kortej yürüyüşüne Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Halil Fırat, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdurahman Erdem, amatör spor kulüp başkanları, sporcular, vatandaş katıldı.
Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’da başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye çıkan Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, burada yaptığı konuşmada, “ Ben emeği geçen bütün çalışanlara başta Gençlik ve Spor Bakanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, bu kulüplerde görev alan hocalarımıza,bütün öğrencilere teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum burada verilecek ürünlerle de gençlerimize daha iyi hizmet daha iyi şartlar sağlanacağını düşüyorum bu vesile ile bizleri burada yalnız bırakmayan başta vekillerimize ve siz çok kıymetli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ise  Spor Genel Müdürlüğü’nün son iki yıldır ülkemiz genelinde uygulamaya koyduğu amatör spor haftası kutlama etkinlikleri 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında 81 il ve ilçe merkezinde eş zamanlı olarak kutlandığını anımsattı.
Amatör spor haftası kutlama programının uygulamasındaki amacını anlatan Bağcı, “Sporda engeli aşıyoruz sloganıyla yürütülen proje 7’den yetmişe tüm sporcu adaylarına yönelik yaz spor okullarında eğitim gören öğrenci ve gençlerin spora daha iyi motive olmaları spor kültürünü ve ahlakını benimsemelerini müsabaka deneyim ve tecrübelerini artırmaktır. Amatör spor kulüplerine sporcu desteği sağlamak amacıyla kutlama haftası süresince il ve ilçelerimizde 23 değişik spor organizasyonları düzenlemektedir. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı nın ilimizde faal tescilli spor kulüplerine dağıtılmak üzere eşofman, forma, şort, yağmurluk ve çantayı spor malzeme desteği olarak İl Müdürlüğü’müze gönderilmiştir. İl ve ilçelerde göre spor malzeme desteği alacak kulüp sayıları Adıyaman 54, Gölbaşı 10, Kahta 21, Besni 5 olup toplam 90 spor kulübüdür. Bizler bu konuda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyoruz” şeklinde ifade etti.
Konuşmaların ardından bokscular, tekvandocular ve minik jimnastikçilerin göstermiş olduğu hareketler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Gösterilerin ardından ise törene katılan protokol tarafından 90 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıtıldı.
Yapılan konuşmaların ardından protokol tarafından 90 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıtıldı.BHA

 
Amatör Spor Haftası Kutlamaları Başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı