Advert

Okul Müdürlerine "Soruşturma Teknikleri" Kursu

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişlerince Merkez ve İlçelerde görev yapan okul/kurum müdürlerine yönelik ‘Soruşturma Teknikleri’ konulu kurs düzenleniyor.

Okul Müdürlerine
Okul Müdürlerine
Bu içerik 999 kez okundu.

Merkez Adıyaman Lisesinde düzenlenen kurslarda Maarif Müfettişlerince, soruşturma teknikleri ve inceleme soruşturma konularına değinildi. Düzenlenen kurslarda, disiplin cezasının amacının kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu görevlileri ve hizmetlilerinin, görevlerini yetki ve sorumlulukları dahilinde yerine getirmelerini sağlamak, bu görevlilerin çalışma düzeni için sağlanan koşulları ve çalışma düzeninin bozucu eylemlerde bulunanları önlemek olduğu belirtildi.
Yine disiplin cezasının, hizmet ve memur statüsü hükümlerine aykırı hareket edenleri zorlayıcı idari yaptırımlar olmakla birlikte, diğer kamu görevlilerine örnek oluşturma, ibret alma ve caydırıcı nitelikli amaca yönelik olduğu vurgulandı. Seminerde katılımcılara ön inceleme raporunda dikkat edilmesi gerekilen konular hakkında da bilgiler verildi.
Okul Müdürleri, yapılan kurs öncesi drama eğitimi kapsamında oyunlar oynadı.
Yapılan kurs hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Adıyaman Lisemizde 23 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında Okul Müdürlerimize kurs düzenledik. İlk  grubu 23-27 Ocak 2017  tarihleri arasında ikinci grubu ise 30.01.2017-03.02.207 tarihleri arasında kursa tabii tutacağız. Burada toplamda 342 Müdürümüze eğitim verilecek. Soruşturma teknikleri hakkında genel bir bilgilendirmenin yapılacağı kurs, Müdürlüğümüz müfettişleri tarafından verilecek” dedi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber