Oluşturulmak İstenen (Algı) Ve Ahmet Aydın….
Yusuf Dündar

Oluşturulmak İstenen (Algı) Ve Ahmet Aydın….

1.kasım Genel seçimleri  birkaç günlük bayram soluklanmasından sonra bu gün itibarı ile yeniden start aldı.

Son dönemlerin modası haline gelen ve geçerli bir konuma girerek ortaya  atanlara kazanım getiren ve günümüzün güncel  senaryosu olan (Algı)Operasyonuna tanıklık ediyoruz..

Peki nedir Algı? Ne işe yarar? Gibi sorular gelebilir aklınıza: Son yıllarda sıkça telaffuz edilmeye başlanan algı yönetimi kavramı her ne kadar yakın bir zaman diliminde ABD Savunma Bakanlığına bağ- lı birimler tarafından terminolojiye kazandırılmış olsa da söz konusu kavrama yüklenen içerik incelendiğinde oldukça eski bir yöntem olduğu anlaşılmaktadır. Zira algı yönetiminin özünü “ikna ve inandırma faaliyetleri” oluşturmaktadır. Bu çerçevede tarih boyunca gerek fert bazında gerekse de kurumsal bazda hedef kitleleri etkilemek için bu metot kullanılagelmiştir..Şeklinde yorumlanıyor, (ALGI) ..

Seçimler öncesi Adıyaman’da Algı operasyonun yeni hedefi  AK Parti  Adıyaman milletvekili ve aynı zamanda Partinin Grup başkan vekili Ahmet Aydın.. Çünkü geride bıraktığımız zaman dilimini incelediğimiz de  Aydın’ın gösterdiği performans Allah razı olsun dedirtecek cinsten. İl başkanlığı döneminden bu güne çizgisi hiç değişmeyen, gençliğin ve dinamizminin yanısıra sorunun kaynağının içerisinden geldiğinden olsa gerek yani Adıyaman ve ilçelerini tamamen yakından tanıyan ve sorunlarını bilen birisi olarak sarf ettiği çabalarının neticesi olarak’ta Adıyaman ili ve ilçeleri son yıllarda aldığı yatırımlar ve getirilen hizmetlerle yepyeni bir çehre kazandı.

Bütün bunların yanında Ankara’da olmasına rağmen hemşerileri ile sürekli diyalog halinde olan burada yaşananların takipçisi olarak Adıyamanlıların dertleri ile dertlenen ve hangi düşünceden olursa olsun her kesimin sorunlarını çözüme kavuşturabilme adına büyük efor sarf eden Aydın, deyim yerindeyse siyasette nadiren rastlanılacak bir şekilde  Adıyamanlıların büyük bir kesiminin gönlünde taht kurdu….

Hal böyle olunca kişisel taleplerine veya menfaatlerine karşılık bulamayanlar ve beraberinde Adıyaman’da AK Partiyi seçmen nezdinde yıpratabilmenin en kolay yolunun AYDIN’a saldırmak olduğuna inananlar seçimler öncesi böylesi bir algı operasyon yolunu tercih ettiler.

AYDIN hakkında konuşulan veya seçmenin inanmasının beklentisi içerisinde olanların durumu “kuyuda iğne aramak gibi bir şey” çünkü içi boş tamamen lokal söylemlerden ibaret karşılığı olmayan bir yığın dedikodu…Çünkü bizler oturduğumuz yerden milletvekillerimizi değerlendirirken bireysel çıkarlarımız doğrultusunda eleştirir ve ona göre kamuoyuna empoze ederiz.

Sanki Adıyaman’ın birkaç bakanı sayısız üst düzey bürokratı var da kent için hazırladıkları projeler havada uçuşuyor ve bütün bunlara tek engel Ahmet Aydın..

Yapmayın….siyasi düşüncemiz rengimiz ne olursa olsun 13 yıldır ülkeyi yöneten güçlü bir iktidarda dürüstlüğü çalışkanlığı ve emeği ile güçlü bir konuma gelen Aydın’ı bu kadar kolayca harcamak yerine bulunduğu konumu İlimize hizmet ve yatırımlara dönüştürelim…

Hatasız’mı? Eksik kaldığı konular yokmu? Taabiki var..neticede oda etten kemikten ibaret..

Ama bu kenttin önde gelen sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde oluşturulacak bir platformda (Defalarca yapıldı) bütün bunlar masaya yatırılır ve Aydın’a sorulur ama medeni çerçevede günümüzde olduğu gibi fısıltı ve sokak dedikoduları ile değil…   

Şahsi düşüncem konu Adıyaman’ın bir adım ileri gitmesi ise gerisi tefaruaat.. olması lazım.yukarıda ki birini Akrep misali aşağıya çekme gayreti kimselere bir şey kazandırmayacağı gibi Adıyamanımıza’da büyük kayıplar sağlar kanısındayım… 

Toplum mühendisliğini daha hayırlı işlerde kullanma eğiliminde olursak doğrusunu yapmış oluruz gibime geliyor..sizce?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek