Günümüz Toplumu Ve Riyakarlar..
Yusuf Dündar

Günümüz Toplumu Ve Riyakarlar..

Uzun Zamandır Dünyevi  işleri bir kenara  bırakıp geçte olsa farklı alanlara zaman ayırdığımdan gündemin bir hayli uzağından kalmışım iyiki de kalmışım..

Ama hazır buradayken gördüğüm resmi  analiz etmeye çalışayım tecrübelerim,bildiklerim ve tanıklık ettiklerim doğrultusunda .Vs.Vs…

Öncelikle insanların kendilerini görebilecekleri şekilde boy aynasından gördüklerini yaşamı ile harmanlayarak ne konumda olduğunu görmesi lazım.

sonrasında Empati yapması gerekir kanısındayım..Peki  Empati nedir : Empati, bir insanın, kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlamasıdır. Empati sayesinde insan ilişkileri gelişir. İnsanlar arasındaki kavgalar azalır ve zamanla yok olur…

Lakin Toplumda öylesi yaratıklar hasıl olmuş ki deve kuşu misali kimse görmüyor,duymuyor geçmişi tertemiz tanıyıp bilmezseniz Mekke müftüsü sanırısınız ..

sizlerde dikkat ediyor musunuz bilemiyorum ama günümüzde riyakar insanlar almış başını gidiyor

Namus zafiyeti olanlar bakıyorsunuz namusun en büyük savunucusu namus abidesi olma kavgasında..

Yaşamının ve kazanımının geneli hırsızlık ve yalan üzerine kurulu olan insanlar,günümüzde Adalet ve dürüstlük üzerine insanlara fetva verme arayışına girmişler..

Düne kadar bir çok kapıda Yalakalık  yapanlar şimdilerde başkalarını kapılarda köpeklik yapıyor diye itham ediyorlar…Bütün bunların ana teması birazcık daha kazanım veya birazcık daha günümüzde geçeli olan mevki makam için..

Toplumda bunların en belirgin özellikleri çeneleridir. makine gibi çene olur bunlarda  insanları canımlı, cicimli laflarla büyülemeye çalışırlar. çok fazla konuştukları için laflarının çoğu dedikodudur.

 her şeyi bildiklerini iddia ederler, fakat icraata gelince bos çıkarlar. söylediklerini asla yaşamazlar. ikiyüzlü olsalar gene iyidir, aslında binlerce yüzleri vardır. yani bir tane bile kendine ait yüzleri yoktur.
eğilip büzülmeye müsaitlerdir. her kalıba girerler, belli bir duruşları yoktur. aslından hiç kimsedirler.

 

Kısacası eksikliklerini gizlemek için usta işi maskeler takan insanlardır.Bir başka özellikleri de gerçek kimliklerini bilen insanlardan sistematik bir şekilde uzaklaşmalarıdır…Aslında bu tipler için çokça şeyler yazılabilir..amaaa diyelim ve şimdilik bırakalım.demem o ki kervanı şimdiye kadar yürüttünüz riyakarlığınızdan renk vermediniz mesleğinizi iyi icra ettiniz..Hiç Değilse şansınızla geldiğiniz size göre büyük gerçekte basit olan yerde kalabilmek için efendi olmayı deneyin…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek