En Uzun Gece
Mehmet Fatih Olgun

En Uzun Gece

15 Temmuz dabre teşebbüsü alem-i islamı ve bütün Türkiye’yi derinden etkiledi. Gururlandık, hüzünlendik, sorguladık, ibret aldık. Şimdi önümüzde yeni bir sayfa var. Bizler Yeni Türkiye yolunda mücadelemizi yapacağız. Artık “nasıl”dan ziyade “niçin”i konuşma zamanı.
Niçin Türkiye böyle bir hareketle karşı karşıya kaldı, bunu anlatacağım.
Osmanlı devletinin yıkılması, halifeliğin kaldırılması sonucunda müslüman dünyası sürekli bir liderin eksikliğini yaşadı.Tüm dünyada islamî hareketler, akımlar ortaya çıkmaya başladı. Hepimizin malumu olduğu üzere, gemi battığı yerden çıkacaktı. Halifelik ya da müslüman liderliği bu topraklardan yükselecekti. Cıa raporlarında bu söyelniyordu. İngiltere ve dostları bunun olacağını bildikleri için, doğru bir islam yerine, kendilerinin istediği islam’ıntohumunu  bu topraklara dikmek istediler. Bunu da fetö örgütü ile yapmak için 50 yıllık planı devreye koydular. 
Türkiye’den dünyaya bir halife çıkacaktı evet ama bu halife İngiliz ve işbirlikçilerinin halifesi olacaktı. Her şey hazırdı bunun için. Ekip, para, medya,mürit vesaire. Tüm bu planlar dakik bir şekilde işlerken, bu plana karşı çıkan birisi vardı. Evet hepimizin tanıdığı Recep Tayyip Erdoğandı bu. Fetö liderinin kendi ifadelerinde belirttiği üzere 1995 yıllardan itibaren bu yapıyı yıkmak için planını kurmaya başladı. Lakin kolay değildi. Tüm yabancı örgülerin kucağında bir terör örgütünden kurtulmak o kadar kolay değildi. Mit krizi bu işin kopma noktası oldu. Artık Tayyip Erdoğan denilenleri yapmamaya başlamıştı ve gitmeliydi. Mit paralel ekibi tasfiye operasyonları için liste hazırlarken, paralel örgüt de ülkeye kast ediyordu. İşte bu darbe, ne yapacağını şaşırmış bir örgütün intihar eylemiydi. 
Allah’ın takdiri,milletimizin feraseti, başkomutanımızın dik duruşu, şehitlerimiz ve bunun gibi pek çok sebep bu darbe girişimini engelledi. Şimdi önümüzde yeni bir yol var. Bizlere düşen, kendi canımız ve kanımızdan bile olsa asla ama asla bu insanlara sahip çıkmayacağız. Kendi evladını tutup karakola götüren bir anne gibi ferasetli davranacağız. Çünkü hepimizin evladı olan vatanımıza kast edildi. 
Bu darbe aslında on binlerce romanı bir gecede okumak gibi bir etkiye sahipti gençlerimiz için, bizim için. İbret almalıyız ve alacağız. Biz gençler, aileler ne yapmalıyız biraz da bunun üzerinde durayım:
1-Kesinlikle ama kesinlikle aklımızı bir başkasına emanet etmeyeceğiz.
2- Yaratıcı bizi muhatap kabul edip bir Kitap göndermişse bizler de nankörlük edip, o Kitabı okumamamazlık etmeyeceğiz.
3- Her insanın hata yapabilceğini aklımızdan çıkarmayacağız.
4-Aile reisleri kedni evlatlarına sahip çıkacak. Çocuklarımızı bir başkasına emanet ederek onları bir intihar komandosu yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.
5-Eskilerin tabiriyle müdakkik olacağız. Yani bizlere söylenen şeyleri araştıracağız, sorgulayacağız, ondan sonra kabul edeceğiz.
6- kendi şahî kitap okumalarımıza devam edeceğiz.
7- Bütün cemaat, tarikat, dernek vb. ekipleri de aynı kefeye koymayacağız.
İnanıyor ve ümit ediyorum ki; bundan sonraki süreçte ülkemiz daha da güçlü olacak. Pkk,daeş,fetö gibi örgütler bitecek. Aselsan’daki mühendislerimiz intihar etti denilerek öldürülmeyecek. Fail-i meçhuller bitecek. Ve ülkemiz yeni baharlara açılacak inşallah.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek