Gitti Münafık, Geldi Kâfir
Bilal Karadağ

Gitti Münafık, Geldi Kâfir

Geçtiğimiz günlerde ABD’de başkanlık seçimi yapıldı. Clinton favoriydi, Trump kazandı. Değişen bir şey olacak mı?

                Hayır.

                2001’de Afganistan’ı, 2003’te Irak’ı işgal emrini veren Demokrat Partili George W. Bush, başkanlık koltuğunu Obama’ya devretti.

                Değişen bir şey oldu mu?

                Hayır?

                Obama döneminde de dünyada kan akmaya devam etti. Özellikle Ortadoğu’da bir damla petrol uğruna vampirleşen Amerika, geçmişten beri gelen geleneğini ara vermeden devam ettirdi.

                Çünkü ABD’nin dünya üzerinde belli bir siyasi anlayışı var ve hangi aktör başkanlık koltuğuna otursa, hangi siyasal hareketin mensupları ulusal meclise girse ülkelerinin söz konusu siyasetini devam ettirmek durumundadırlar.

                Malum kuralın, malum anlayışın yılmaz bekçileri ABD’nin derin mihraklarıdırlar. Bu manada cumhuriyetçiler de demokratlar da derin devletlerinin dünya üzerindeki siyasal anlayışından milim sapmadan olduğu gibi devam ettirmek için çabalamaktadırlar.

                Kafamızı iki avucumuzun arasına alıp birazcık geriye doğru yol alalım. Yani Obama’nın seçilmiş olduğu sürece doğu gidelim.

                O dönem ABD’nin derin lobileri şöyle bir algı oluşturmaya çalışıyorlardı:

                Başkanlık koltuğuna oturan ABD’nin yeni Başkanı Obama, Müslüman asıllıdır. Kenyalı Müslüman bir aileden dünyaya gelmiştir. Asıl ismi, Barack Hussein Obama’dır. Vesaire vesaire…

                Malum algı operasyonu da tuttu tabi ki. Yıllarca emperyalist odakların kıskacı arasında sıkışıp kalan âlem-i İslam derin bir nefes aldı. Obama’ya haddinden fazla umut bağladı…

                Ne yazık ki çok geçmeden Emperyalist kargalar Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Yemen, Filistin gibi Müslüman ülkelerde kan akıtmaya devam etmekten kaçınmadılar.

Bütün bunlar sözde Müslüman bir aileden geldiği iddia edilen Obama’nın başkanlığı döneminde sergilenmiş oldu.

Yani tam bir Münafıklık örneği…

Gün oldu devran döndü, Münafık Obama’nın devri sona doğru yaklaşıldı ve ABD yeni başkanını ararken bu kez Trump denilen kişi ortaya çıkmış oldu.

Seçim sürecinde Trump ne demişti:

“Müslümanları, göçmenleri sınırdışı edeceğim.” Hatta seçildikten sonra bir danışmanı şöyle bir cümle kurmuştu: “Müslümanlara yönelik tavrımızda değişiklik olmayacak.”

Anlayacağınız birisi münafıklık kisvesine bürünerek Müslüman kanı akıtırken, diğeri açık açık niyetini ortaya koyarak kan akıtmaya devam edeceğini beyan edip kâfirliğini önceden ilan etmiş oldu.

Anlaşılan o ki; aktörler değişmiş olsa da, Ortadoğu üzerindeki emperyalist ve dolayısıyla Siyonist çevrelerin emellerinin ardı arkası kesilmeyecektir.  

Selam, sevgi ve gönül dolusu muhabbetlerimle…

 

 

            Bilal KARADAĞ

bkaratag02@hotmail.com      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek