Advert Advert
Kitaplıklar işgal edilemez...
Yakup Tosun

Kitaplıklar işgal edilemez...

Bu içerik 2138 kez okundu.

2015 yılının Ağustos ayında büyük bir hayal ve heyecanla kurmuştum Türkiye'nin ilk anahtarsız park kitaplığını, kitap severler ve Adıyaman Belediyesi'nin desteği ile. Bu zamana kadar binlerce kitabı gençlerle, park sakinleri ile buluşturmanın hep haklı gururunu yaşadım. Lakin yakın zamanda işlerim ve yeni projelerle ilgilenmem nedeni ile çok fazla uğrayamaz oldum park kitaplığına. 13 Ağustos akşamı tesadüf üzeri parkın önünden geçerken fark ettim; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüğünün kitaplara ve bu eseri şehre kazandıran kişilere saygısını.

‪   Cumhurbaşkanı'nın dahi toplumun okuması için çabaladığı, hatta seçim vaadleri arasına aldığı Millet Kıraathaneleri projesi ve benzeri birçok kitap projeleri var iken, bu kurumun kitaplığa iki kitap destek sağlayıp insanları okumaya teşvik etmek yerine kendilerine bir reklam panosu haline getirdikleri kitaplığı görüp üzülmemek elde değil. Dileğimiz bu hatalarını fark edip, kitaplar için oluşturulan bu güzel esere kitaplar koymaları ve vatandaşları kitap okumaya teşvik etmeleridir.

‪     Peki vazgeçecek miyiz? Tabii ki hayır!  Bin bir emek ve zaman harcayarak hazırlayıp toplum yararına hizmete koyduğumuz kitaplığa sahip çıkıp kitaplarla doldurmaya devam edeceğim. Kurumsal olarak desteklenmiyorsak da bireysel olarak kitap severlerin desteği ile tekrar hayat vereceğiz kitaplığımıza...

 

Ne zaman adam oluruz:

Verilen emeklere makam, mevki gözetmeksizin hakkı ile saygı gösterdiğimiz vakit.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı