Advert
Rukiye Duman Bilgiç
Rukiye Duman Bilgiç
Giriş Tarihi : 05-09-2020 08:42

Mevsim-i Umut

     Hayat, mevsimle gelen değil midir? İlkbahar’la umut, yaz’la sevinç, kış’la sükunet ve sonbahar’la hüzün. İlkbahar’ın eşiğinde şimdi hayat... Her yer her şey nasıl da beklemede umudu ve getirdiklerini..! Ağaçlara çıkarken yavaş yavaş kıştan kalma giysilerini, toprağın kalbinde tohuma duyulan derin hasret, semanın gözlerinde sevgi teraneleri ve arz şimdi umuda bürünmeli...

     Günün ilk ışıklarında seyretmeli zamanı... Yeryüzünü saran ılık bir meltem, yolların koynunda engin zerafet, suların gözlerinde mavi pırıltı ve kuşların dilinde o muazzam fısıltı... Her şey  nasıl da selama durmuş bekler mevsimlerin şahını..! Gelen ilkbahardır; getirir duygularını padişahın..!

     Her şey çeki-düzen verir kendine... Rüzgar’ın öfkesi diner inceden ince; nasıl da atar kalbi okyanusu görünce..! Dalgalar deli poyraz değil şimdilerde; umudın adı belirir dağların eteklerinde... Bulutlar nasıl da özledi pamuktan elbiselerini; çevirdi gözünü göğe, öptü o masum ellerini... Yıldızlarda şenlik var; bu ne gürültü ya Rabb..! Gelen ilkbahardır; kış’ın kalbi çok bitap..!

     Yeni bir mevsim; yeni bir duygu, yeni bir bakıl, yeni bir duruş, yeni bir dokunuş... Her şey yeniyken; ne eskitir ki seni..? Dün’e ait ne varsa; bırak gitsin dün’le..! Sen kal bugün’le..! Hayat bir kere..! Tutmak gerek ellerinden..!

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA