Advert
Rukiye Duman Bilgiç
Rukiye Duman Bilgiç
Giriş Tarihi : 07-09-2020 21:13

Leyl’in Şems’e Sevdası

 

Gece...Gece...Gece...Her gece sanki bir bilmece...Soldan sağa,aşağıdan yukarıya düşünce... Yıldızların gözbebeğinde saklıdır semanın tüm sırları.Üşüdüklerinde,sığındıkarı tek limandır;ay'ın engin dudakları...Nasıl da kuşanır siyahı ,her gece..!Ondan mıdır gündüzden daha asil duruşu,ve ondan mıdır âşıkların gözyaşını usanmadan yutuşu..?

Gece...Gece...Gece...Her gece değil mi ki; gündüzün kızına duyulan aşka gebe..!Kabarır  kabarır da sinesi ;durumaz hiç kimseye...Saklamaktır şanında gizli gecenin;her hâlini.Gündüzün kızı nasıl da hasretle bekler gecenin siyah gözlerini... Beklemek anlamlıdır;sunacaksa gece ,gündüze yüreğini...Yıllardır bekler gece; gündüzün o nâzenin tenini...Kavuşmak mı..?Belki,bir gece..!

Gece buruk,gece hüzünlü,gece şaşkın...Hasretin en zifirisi kaplar bedenini.Ve Rahmân'a açar gece;her hâlini...Anlatır...anlatır gündüzün sırma saçlı perisini..."VUSLAT..! VUSLAT..!der haykırarak... Rahman tebessümle yönelir mahşere bakarak.Gecenin dökülür gözünden inci taneleri.Susar ve usulca koyar yere dizlerini...Hıçkırıktan ağlak olur gözleri... Zaten deniz,geceden çalmadı mı dalga seslerini..?

Boynunu bükünce gece;bir bir iner göğün melekleri... Etrafı nasıl da sarar hüzün tevekleri...Karar verildi bir kere:

"VUSLAT yoktu dünyada geceye..!

Gece nasıl da indi tek geceye...Kulağına fısıldadı Rahmân:

"Adın artık "LEYL"diye...Hüznü dağıldı gecenin ;giyindi bir hediye.Artık aşk da tek hece leyl de tek hece...Bu sevda;LEYL'den ŞEMS'e bir risâle..!

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA