Advert
Rukiye Duman Bilgiç
Rukiye Duman Bilgiç
Giriş Tarihi : 30-09-2020 23:52

Acıya Gülmek

Maviye hasret bir gökyüzünde; kurşunlarla raks etmek ne de gizemliydi ilk zamanlar… Korku toplamıştı saçlarını  ta derinden ve yaşlar nasıl da süzüldü gözbebeklerinden… Yıldızlar artık daha bir haşin bakışlıydı ve sanki her biri inadına ölümün eşiğindeydi. Kamer’in gerilmişti hilâl kaşları ve dudakları öfkesinden çatlayacaktı. Yollar şaşırmıştı umuda giden her bir işareti… Artık ; Süreyya da çizemiyordu aşkın erdemli ilkelerini ve artık unutmuştu gökyüzü gülümsemeyi… 

Bir fecir vakti gösterirken güneş nur cemalini ; arz’ı sürur kapladı ,göründü vuslat şulesi. Nebatat nasıl da bükmüş boynunu;ister şimdi ab-ı hayat…Bulutlar mahzun,bulutlar kederli ve bulutlar sanki Cennetten bir haber bekler.Sinesi kabarır göğün; çatlar dudakları bir bir…Olmasın mı şimdi bir bayram ve tütmesin mi dünyanın korunaklı bacasından bir duman...! 

Ey zulüm,topla eteklerini de yıkıl karşımdan...! Sen ki payidar değilsin dünyanın hiçbir bucağında…Rengine bakıp da sanmasınlar asil seni; ta yerinden çıkarırım kin kokan gözlerini...! Çatıp durma öyle dünyanın kiri kaşlarını; Cehennem  bile yok edemez o iğrenç bakışlarını..! Yerin -yurdun yok artık ; arama katil yüreklerde mesken kendine..! Akıl-sır ermez ki;şimdi  senin aciz fendine.Dön bir bak istersen ne hallerdesin; ucu-bucağı belirsiz kısır hayallerdesin…Sonu yok ; içindeki kudurmuş hırsın…Söyle yüreğine de kendi kendine yansın..! 

EY UMUT…!Ey kılıcını kuşandığı halde sabra bürünen ufuk..!Atını aşır denizlerden bir bir ; sinende parıldasın içli nida tekbir…Devir zulmün sütunlarını; haykır dünyaya aydınlık yarınlarını..!Sen ki;bağrımızdaki tek şule,sen ki; gözümüzdeki tek nur ve sen ki ; ruhumuzdaki en büyük sürur…Yıkamaz kimse;çelikten örülmüş surlarını..!Bölemez hainler ebedi uykuların..! 

Hakim ol ki dünyaya;kalmasın adalet ta ukba’ya..! 

 

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA