Okula Yeni CNC Makinesi

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Eğitim - 2018-02-08 13:10:04

Okula Yeni CNC Makinesi

İlk olarak Kızılkaya, Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Aslan ile beraber Okul Müdürlüğünde, okulun faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü ve Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Aslan, okulun mobilya atölyesini ziyaret etti.

Burada okula yeni kazandırılan CNC Router makinesini inceleyerek, bu cihazla okullara materyal anlamında nasıl bir üretim yapılacağı konuşuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, burada yaptığı açıklamada, "Bugün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Aslan ile ziyaret ettik. Büyük bir çabalarımız sonucu okulumuza CNC Router makinesi aldık. Bu makine ileTürkiye’deki tüm anaokullarına oyuncak materyalleri üreterek bu okullarımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Sadece anaokulları olmamakla birlikte tüm Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve liselerimizin masa sıra ve diğer ahşap malzemelerini son kalite ile donatılmış bu makine ile üretip kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, kalifiye eleman yetişmesi noktasında meslek ve teknik lisemiz gerçekten büyük önem taşıyor. Çünkü işsizliğin en önemli nedenlerinden birisi nitelikli iş gücü, ara eleman yetersizliğidir. Elbette kentimizde de işsizlik var, İş-Kur’a kayıtlı oldukça fazla açık iş de var. Ancak birçok işveren gerekli yeterliliğe sahip personel bulamıyor. Bu açıdan nitelikli eleman yetiştiren mesleki ve teknik liselerimizin, işsizliğin azalmasında etkisi çok büyüktür. Bu anlamda biz Mesleki ve Teknik Liselerimize çok önem veriyoruz. Okul yöneticilerimizde işlerini özverili bir şekilde yerine getiriyorlar. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"dedi. 
Daha sonra Kızılkaya, atölyede, atölye şefinden makinenin teknik yapısı ve bundan sonra üretilecek malzemelerin ayrıntıları hakkında bilgi aldı.
Okul Müdürü Mehmet Küçük ise CNC makinesini okula kazandıran Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’ya teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı

Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı

12:55 - Asayiş

Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi

Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi

11:55 - Asayiş

Güler’den Vali Kalkancı ve STK'lara Ziyaret

Güler’den Vali Kalkancı ve STK'lara Ziyaret

09:50 - Siyaset

Popüler Bilim Yazarları Aranıyor

Popüler Bilim Yazarları Aranıyor

09:45 - Teknoloji

AKEDAŞ'ın Elektrik Direğinden Kopan Teli, Yangın Çıkardı

AKEDAŞ'ın Elektrik Direğinden Kopan Teli, Yangın Çıkardı

09:40 - Asayiş