Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin: "Turizm İçin Güç Birliği Şart"

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e Adıyaman-Şanlıurfa-Mardin illeri yerli ve yabancı turistler için paket turlarla ziyarete özendirilmesi için özel projelere gayretlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bölge Haberleri - 2018-03-13 14:45:03

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin:

Daha önce Adıyaman Valiliği görevinde bulunan Abdullah Erin’in Mardin doğumlu, bölgeyi iyi bildiğine dikkat çeken Kıymaz Vali Erinden bu üç ilin duble yollarla da yakınlaştığını söyledi.
Beraberinde GAP Gazeteciler Birliği Genel başkanvekili Hamit Özpolat’la gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Bölgemizde kararlılıkla sürdürülen terörle mücadelede iyi bir noktadayız. Şanlıurfa’mız vatansever, ülkesine devletine bağlı, teröre geçit vermedi ve güvenli bir il. Şanlıurfa’mız yapılan yatırımlarla bölgemizin cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Kıymaz başkanımızın belirttiği gibi Şanlıurfa-Mardin-Adıyaman illerimiz turizm operatörleri içinde cazip, bu hususta çalışma yapıp Şanlıurfa, Mardin veya Adıyaman illerine gelen turistler birer, ikişer gün bu illerde kalmalarını sağlarsak bölgemizdeki ekonomik sirkülasyon artış gösterir. Turizm dünyada önemli bir sektör, bölgemizi canlandıracak böyle bir çalışma için turizmciler, basınımız ve kamu idarecileri olarak koordinasyon içerisinde çalışacağız. Bu alanda başarı için güç birliği şart, bölgesel kalkınma için bu birliktelik zorunlu. Bölgemizin önemli bir meslek örgütü olan GAP Gazeteciler birliği heyetini ağırlamaktan mutlu oldum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum’ dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Mahalle, Adını

Mahalle, Adını "Musalla" Taşından Alıyor

08:51 - Adıyaman

Adıyaman Esnafı Yeşilay Elçisi Olacak

Adıyaman Esnafı Yeşilay Elçisi Olacak

08:30 - Adıyaman

Yalnız Yaşadığı Evinde Ölü Bulundu

Yalnız Yaşadığı Evinde Ölü Bulundu

16:51 - Asayiş

Havuza Düşen Köpekleri İtfaiye Kurtardı

Havuza Düşen Köpekleri İtfaiye Kurtardı

16:49 - Gölbaşı

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Görevine Başladı

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Görevine Başladı

16:48 - Eğitim