MHP Milletvekili Adayı Kılıç: "İstihdam ve İşsizlik Konusunda Projelerimiz Var" - Videolu Haber

MHP Adıyaman Milletvekili aday adayı Avukat Recep Kılıç, istihdam ve işsizlik üzerine projelerinin olduğunu ifade etti.

Siyaset - 2018-05-08 16:45:03

MHP Milletvekili Adayı Kılıç:

Kılıç, yaptığı açıklamada, amaçlarının milletvekili seçilmekten ziyade bu memleketin bir çocuğu olarak işsizlikten, istihdama, sağlıktan, ekonomiye, belediye hizmetlerine kadar yıllardır hizmet noktasında bazı fakir ve fukaralığı yaşadıklarını ifade etti.

"Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak öncelikle rabbim kabul eder teveccüh gösterilir, vatandaşlarımız teveccüh gösterirlerse işsizlik ve istihdam konusunda bazı projelerimiz var" diyen Kılıç, şöyle konuştu:

"Tabi ki sağlık konusunda eksikliklerimizi tamamlama noktasında özellikle devlet hastanesi yıkılmasından sonra buraya ayrı bir proje yapılması ve bütün sağlık hizmetleri sadece tek bir elden 400 yataklı Devlet hastanesi olduğu yerden değil de bunların paylaşılması, bölüştürülmesi suretiyle şehrin doğu ve batı kısmında insanları sadece bir yöne yönlendirilmesi ile değil de gerek ulaşım, diğer hizmetler noktasında bu hizmetlerden faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. 400 yataklı devlet hastane olduğu yerden, elbette sağlık hizmetleri veriliyor ancak yıkılan devlet hastanesi yerine tam teşekküllü en az 400 yataklı devlet hastanesi şeklinde bir hastane yapılmak suretiyle sağlık hizmetlerini de paylaşması, bölüşmesi suretiyle, insanlarımıza hizmet verilmesi gerektiği kanaatinde ve düşüncesindeyiz. Artı şartlar da durumlar müsait olursa, Altınşehir şuan cazibe merkezi konumunda. Bir tanesi o kesimde de bir devlet hastanesi yapılmak suretiyle de o kesimde bulunan vatandaşlarımızın sağlık hizmetleri faydalanması noktasında bir çaba ve gayret içinde olacağız"

- EĞİTİM NOKTASINDA GERİYİZ

Eğitimde Adıyaman'ın geride olduğunu dile getiren Kılıç, "Eğitim noktasında Adıyaman, özellikle üniversite seçme sınavındaki sonucu ve durumu göz önüne alındığında eğitimde çok gerilerde olduğumuz açıktır. Milli eğitim aracıyla gerek okulların fiziki yapısı, gerekse eğitim konusunda öğretmenlerimize de her türlü maddi ve manevi destek verilerek, teşvik edilerek, öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alması noktasında bir çalışma gayreti içinde olacağız"dedi.

- SANAYİCİ ZOR DURUMDA

Sanayicinin zor durumda olduğunu vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

"Organize sanayi bölgesi yeri dikkate alındığında alt yapısı halen yapılamadı. Yol yapılamadı, gidiş gelişlerde sıkıntı oluyor. Organize sanayi bölgesi özellikle şehrin dağ kesimine doğru genişletilerek Adıyaman’ın bulunduğu konum itibariyle desteklerden yoksun kalması neticesinde bir çok iş adamının özellikle Şanlıurfa ve Bozova tarafına gitmek suretiyle fabrikaları söküp götürmesi söz konusu. Bu sorunların önüne geçilerek, asgari ücret noktasında devlet desteği sağlanması, bir kısım asgari ücret miktarının işadamlarına yardım konusunda ve teşvik konusunda bir karar alınması, SKK, BAĞKUR ödemeleri ile ilgili başka illerdeki komşu illerimiz de bununla ilgili devlet desteği olmasına rağmen biz nerde ise iş verenlerimiz onların verdiği SSK Prim ve borçlanmalarının bir katı üzerinde bir ödeme yapıyor. Dolayısıyla bir 100 kişilik istihdam sağlayan birini düşünün, bu da çok büyük miktarlara tekabül ediyor. Bu yatırım ve teşvikler noktasında ARGE araştırmalarına önem düşüyor. Bu ARGE araştırma noktasında da bizzat devlet desteği ile bu teşviklerin yapılması gerekiyor. Yetişmiş kalifiye elemanların organize sanayi bölgelerinde ve iş veren bölümler de istihdam edilmesi için teşviklerin yapılması gerekiyor. Bu teşviklerin yapılması noktasında Adıyaman’ı ayağa kaldırma noktasında yeni bir hamle, yeni bir vizyona ihtiyaç olduğu kanaati düşüncesindeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz bu vizyon ve misyonu gerçekleştirme noktasında bir vatan sevdalısı olarak elimizden geldiği kadar bir çaba ve gayreti içinde olacağız"

- SULU TARIMA ÖNEM VERECEĞİZ

Sulu tarım konusunda da değinen Kılıç, "Tarım alanında özellikle 4 tarafımız barajlarla çevrili olduğu halde, özellikle Samsat pompaj istasyonlarının daha halen faaliyete geçmemiş olması, Gömükan barajı olsun, Koçali barajı olsun, bunların halen yıllardır yarım yamalak topal bir şekilde yapılması noktasında halen faaliyetler devam ediyorsa da eksik ve zamanına göre yeterli bilinci göstermemizden dolayı halen yapılamamış ve çiftçimiz mağdur durumdadır. Özellikle sulu tarım yapan çiftçilerimizin özellikle elektirik yükü dikkatiyle bunun biran önce devlet desteğiyle yapılması gerekiyor. Bu hususta elimizden geleni yapacağız tabi ki"diye konuştu.

- TÜTÜN, BÜYÜK SORUN

Tütünün Adıyaman için büyük bir sorun olduğunu aktaran Kılıç, şunları söyledi:

"Malum Adıyaman'ın en büyük sorunlarından bir tanesi tütün sorunu. Bu tütün sorunu ile ilgili olarak kaçak olarak tabir edilen kıyılmış tütün tüm Türkiye çapında hem reklamımızı yapmak hem de ticari noktada büyük katkıları var. Bu kaçak olarak tabir edilen kıyılmış tütünün piyasada özellikle kargo şirketi aracılığıyla nakil ve diğer hususlar da idari para cezası verilmesi durumunda vatandaşlarımız mağdur durumdadır. Bununla ilgili bir çalışmamız var. Çalışmamıza da tarım kredi kooperatifi gibi tütün üreticilerinin el ve emeklerinin satın alındığı kooperatif aracılığıyla, kooperatifleri kurmak suretiyle de bunun yönetenlerinde çiftçinin olduğu bu hasatı yapan ve bilen insanların, eğitimli insanların da olduğu bir kooperatifleşme yoluna gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Hem kayıtsız ekonomi kayıt altına alınması, hem de kooperatifler aracılığıyla marka olarak kıyılmış tütünün vatandaşın elinden alınmış olan tütünün işlenmesi suretiyle tüm Türkiye’ye çapında kooperatifler aracılığıyla satılması ve ekonomiye katkısı sağlanması gerekiyor. Tütün noktasında eğer biz bu kooperatifleşmeyi sağlarsak, bu kooperatif üyelerinin de Adıyaman kendi tütün üreten üreticilerin olduğunda hem bir pazarın olacak, bununla ilgili olarak fiyat belirlenmesinde de çiftçi hakkı konusunda hak ettiği değeri alacağını düşünüyoruz. Ben kendim de bir çiftçi olarak öncelikle hedeflerimden birisi de bu tütün konusu olduğunu belirtmek isterim"

- TURİZMDE REKLAMA İHTİYACIMIZ VAR

Turizm konusuna da değinen Kılıç, "Gerek sivil toplum kuruluşları, Adıyaman’da faaliyet gösteren sosyal medya, basın, gazeteci kardeşlerimizin üzerinde bu konu da çok büyük yük düşüyor. Reklam ne kadar yapabilsek, o kadar turist çekeceğimize inanıyoruz. Bunun alt yapısının da kültür ve turizm bakanlığı nezdinde Adıyaman temsilcisi olarak görev yapan ilk kültür turizm müdürlüğü aracılığıyla bununla ilgili olarak gerekli bir çalışmanın tam olarak yapıldığını söylemekte bir sıkıntı yok. Turizm noktasında da özellikle batıdaki deniz turizm olarak nitelendirilen firmalarla günü birlikte olsa faaliyetler içine girmek süretiyle iletişim halinde koordine edilerek bu Adıyaman'ın tanıtılması noktasında da kültür turizm bakanlığı bünyesinde, diğer şirketler bünyesinde, gerek reklam yapılması, gerekse diğer kurumlar, hepsi üzerine düşen görevi yapması gerekiyor. Başta bizlerin görevi. Bununla ilgili alınacak her bir karara, her bir uygulamaya, yapılacak olan işlerde şahsım olarak bütün herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bunun için şahsıma ne tevdi edilirse görevi de yapmaya hazırım" şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Başkan Demirkol İle Parklar Daha Güvenli

Başkan Demirkol İle Parklar Daha Güvenli

14:15 - Adıyaman

Kaymakam Kaya, Çiğköfte Tanıtımı İçin Tezgaha Geçti

Kaymakam Kaya, Çiğköfte Tanıtımı İçin Tezgaha Geçti

14:10 - Kahta

Başkan Dağtekin:

Başkan Dağtekin:"Tüm Enerjimizi Adıyaman İçin Harcayacağız"

14:05 - Seçim Haberleri

Büyükşehir, Engelli Ahmet'in Sesine Kulak Verdi

Büyükşehir, Engelli Ahmet'in Sesine Kulak Verdi

13:45 - Şanlıurfa

EYUDER’den, Başkan Kutlu’ya Ziyaret

EYUDER’den, Başkan Kutlu’ya Ziyaret

13:40 - Adıyaman

maltepe escort