Advert Advert Advert Advert
Kahta
Giriş Tarihi : 20-02-2020 21:25

Kahta Belediyesi ile Ataşehir Belediyesi Kardeş Belediye Oldu

İstanbul Ataşehir Belediyesi ile Adıyaman Kahta Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında kardeş belediye oldu.

Kahta Belediyesi ile Ataşehir Belediyesi Kardeş Belediye Oldu

Ataşehir Belediye Başkanlığında yapılan kardeş Belediye protokolü Ataşehir Belediye Başkanı Battal Gezdi ve Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı tarafından imzalanarak tescillendi.

Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı,"Kahta Belediyesi olarak, İstanbul Ataşehir Belediyesi ile Kardeş Belediye Protokolünü İmzaladık. Protokolün Kahta'ya ve Ataşehir ilçesine hayırlı olmasını dilerim. Kardeş Belediye Başkanımız Battal Gezdi'ye de ilgi ve alakalarından ötürü kendilerine teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Başkan Turanlı, Kahta'da götürdüğü el dokuma seccade ve Kuranı Kerim-i, Ataşehir Belediye Başkanı Battal Gezdi'ye hediye olarak takdim etti.

Gezdi ise şunları ifade etti:
"Kardeş Belediye, kentler ve ilçeler arasında kurulan derin ve uzun vadeli bir ortaklık biçimidir. Bu ortaklık kültürel, ticari, ekonomik, çalışma çözümü gibi pek çok farklı sebebe dayanabilir. Kardeş şehir ilişkileri, toplumlara, karşılıklı yarar için ortak konuların ele alınması açısından esneklik ve kolaylık sağlamaktadır. Bu anlamda bizlerde protokolün Kahta'ya ve Ataşehir ilçesine hayırlı olmasını dilerim."

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA