Advert Advert Advert Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 24-02-2021 18:08

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden 'Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık' kampanyası

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce "Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık" kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlikler sürüyor.

 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden 'Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık' kampanyası

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yazılı açıklamada, İl Tarım Ve Orman Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğiyle düzenlenen "Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık" kampanyası kapsamında çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği belirtildi.

 Açıklamada, gıda kayıpları ve israfıyla mücadele amacıyla İl Tarım Ve Orman Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğiyle düzenlenen "Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık" isimli kampanya 20 Mayıs 2020 tarihinde Bakan Dr. Bekir Pakdemirli tarafından resmen başlatıldığı hatırlatıldı.

Proje ile gıda kaybı ve israfını azaltmaya yönelik ulusal stratejiler ve eylemlerin geliştirilmesine yardımcı olmanın amaçlandığı belirtilen açıklamada, şunlar ifadelere yer verildi:

"Proje kapsamında başlatılan bu kampanya, kamu sektöründen özel sektöre, sivil toplum kuruluşlarından tüketicilere, herkesin yer aldığı bir kampanyadır. Tüketicilerin israf konusunda daha çok bilinçlenmesi, gıdayı tüketme alışkanlıklarında uzun soluklu değişimler yapabilmesi, gıda kaybının ve her türlü israfın azaltılması en önemli hedef. Dünyada üretilen gıdanın üçte biri kayıp ya da israf edilmektedir. Eğer biz bu sorunu durdurabilirsek dünyada -açlık- diye bir sorun kalmayacaktır.

“Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık” kampanyasında hem halkımızın, hem de gıda işletmecilerinin konu ile ilgili farkındalığını arttırmak amacıyla, çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz."   

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA