Advert Advert Advert Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 13-03-2021 08:52

Serebral Palsi hastası Yaren için sevindirici haber geldi

Adıyaman'da Serebral Palsi hastalığına karşı savaş veren küçük Yaren'in hareket edebilmesi için 350 bin lira değerindeki cihaza kavuşacağının müjdesi geldi.

Serebral Palsi hastası Yaren için sevindirici haber geldi

Bir meşrubat dağıtım şirketinde çalışan baba Emrah (35) ve Tuba Coşkun (32) çiftinin 3 çocuktan en büyüğü olan 2008 yılında dünyaya gelen Yaren Coşkun'un 6 aylık iken kas hareketi, görme, işitme ve dokunma duyusunda sorun olduğunu fark etti.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tektik ve tedavilerin ardından Yaren'e Serebral Palsi teşhisi konuldu.

Baba Coşkun, fizik tedavi merkezinde haftada 2 gün tedavi gören Yaren'in tedavisinin hızlı şekilde devam etmesi için Ankara'da bir firma ile iletişime geçerek, iyileşmesini hızlandıracak ve hayatını idame ettirmesi 'ınnowalk pro' cihazı gerekli olduğu tespit edildi.

Bağımsız şekilde ayakta durma ve yürüme becerisi olmayan hastalarda kullanılan cihazın fiyatı ise 350 bin lira olduğu belirlendi. Maddi imkanı olmayan aile ise Yaren'in iyileşme ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 350 bin lira destek bekliyordu.

Müjdeli haberi verdiler

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış'la birlikte Serebral Palsi Hastası Yaren Coşkun’u ziyaret ederek, çocuğun kas ve eklem gelişiminin sağlanması için ihtiyaç duyulan 350 bin TL değerindeki ithal cihazın siparişinin verildiği müjdesini verdi. 

Adıyaman Valiliği tarafından başlatılan kampanyadan dolayı destek sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirten Vali Çuhadar,şu ifadelere yer verdi:

"Valiliğimizin desteği ile başlatılan yardım kampanyasına katkıda bulunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza ve ihtiyaç duyulan kaynağı temin eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve Bakanlık nezdinde girişimleriyle yardımın gönderilmesinde büyük emek harcayan Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’a ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz."

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA